SAMSUNG CAMERA PICTURES

„Biržų duona“ investavo 191 tūkst. eurų į aplinką tausojančias inovacijas

Didžiausia Šiaurės Lietuvos kepykla UAB „Biržų duona“ baigė įgyvendinti projektą, kurio metu įmonėje buvo įdiegta šiluminės energijos taupymo sistema. Įdiegta pažangi technologija užtikrins mažesnį gamtinių dujų sunaudojimą, tad į aplinką bus išskiriamas mažesnis kiekis aplinką teršiančių dalelių.

„Tausojami gamtiniai ištekliai ir atsinaujinanti energija – visų socialiai atsakingų įmonių prioritetas. Tai neturi būti tik skambūs žodžiai, todėl įmonėje ėmėmės pertvarkos įdiegdami naują modernią šiluminės energijos taupymo technologiją. Duonos kepimui reikalinga šiluma, tačiau atlikusi savo funkciją – iškepusi gaminį – ji tampa nebereikalinga, todėl iki šiol ji buvo išmetama į aplinką degimo produktų bei garų pavidalu, nors šių išmetamų produktų temperatūra yra dar pakankamai aukšta. Taip dalis šiluminės energijos buvo prarandama, nors jai pagaminti buvo sunaudotas kuras – gamtinės dujos. Dėl naujosios technologijos karštas oras ir garai, atlikę savo tiesioginę funkciją kepimo krosnyse, atiduos likusią šiluminę energiją, kuri bus kaupiama akumuliacinėse talpose karšto vandens pavidalu. Karštas vanduo bus naudojamas tiek tiesiogiai gamybai – ruošiant tešlos plikinius, tiek ir su gamyba susijusiems procesams – taros plovimui, darbuotojų buitinėms patalpoms, – sako bendrovės „Biržų duona“ komercijos direktorius Andrius Kurganovas. – Nors įmonės šiluminės energijos poreikis ir nesumažės, jam patenkinti bus sunaudojama mažiau gamtinių dujų, kurias deginant ne tiktai gaunama reikalinga šiluminė energija, bet, kaip ir bet kurio degimo proceso metu, į aplinką išsiskiria teršalai – anglies monoksidas bei azoto oksidai. Ši nauja technologija padės išspręsti pastaruoju metu itin jautrų aplinkos taršos mažinimo klausimą“.

Panašios technologijos plačiai naudojamos šilumos gamybos sektoriuje, tačiau įdiegta bendrovėje „Biržų duona“ išsiskiria tuo, kad įranga pritaikyta būtent duonos kepimo įmonėms. Tokiose įmonėse šiluminė energija atgaunama iš karšto oro ir garų, tačiau šie, turėdami skirtingas termodinamines savybes, ją atiduoda skirtingai, todėl įdiegta technologinė įranga turi du skirtingus šiluminės energijos atgavimo kontūrus – vieną karštam orui, kitą – garams. Visi šiluminės energijos atgavimo sistemos procesai automatizuoti: juos galima stebėti bei kontroliuoti grafine sąsaja, o įdiegta atgautos šiluminės energijos apskaitos programa leis kontroliuoti sistemos veikimo efektyvumą. Kasmet planuojama sutaupyti apie 10 procentų gamtinių dujų, vertinant jų kiekį, reikalingą vienai produkcijos tonai pagaminti. Bendra projekto vertė – 191 tūkst. eurų.

UAB „Biržų duona“ 2014 metais pasiekė 8,2 mln. eurų apyvartą. Įmonėje šiuo metu dirba 320 darbuotojai, produkcija eksportuojama į JAV bei daugelį Europos šalių – Latviją, Didžiąją Britaniją, Lenkiją, Airiją, Nyderlandus, Ispaniją ir kitas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: