Biržų ir Rokiškio rajonuose nustatyti žvejybos pažeidimai

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami žvejybos kontrolę Biržų ir Rokiškio rajonuose, nustatė mėgėjų žvejybos pažeidimų, tarp kurių – ir neteisėta žvejyba tinklais.

Birželio pradžioje Panevėžio aplinkosaugininkams gavus patikimos informacijos iš neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių ir pasitelkus Biržų policijos komisariato pareigūnus buvo išaiškinta pažeidėjas Biržų rajone. Asmuo buvo sulaikytas tik išlipęs iš valties. Statomuoju tinklu jis sugavo 8 karšius ir beveik 8 kg raudžių bei karosų. Asmeniui buvo pateiktas pasiūlymas geranoriškai atlyginti žalą žuvų ištekliams – 918,15 Eur. Iš pažeidėjo buvo paimta medinė valtis su irklais, gresia administracinė bauda nuo 120 iki 300 eurų.

Po kelių dienų  per reidą Rokiškio rajone aplinkosaugininkai, stebėdami Petrošiškio ežero pakrantę, aptiko paruoštus statyti du statomuosius tinklus.

Aplinkosaugininkus pamatęs galimas pažeidėjas pradėjo bėgti, bet pareigūnai jį iškart pasivijo.

„Šis asmuo mums puikiai žinomas, todėl atsakomybė išvengti tikrai nepavyks. Džiugu, kad laiku pastebėjome ir pažeidėjas nespėjo padaryti žalos žuvų ištekliams. Už žvejybos įrankių laikymą jam gresia bauda iki 200 eurų ir tinklų paėmimas“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Tos pačios dienos vakarą buvo gautas pranešimas dėl neteisėtos žvejybos. Aplinkosaugininkai  Rokiškio rajono Aukštakalnių ežere aptiko asmenis, žvejyboje leidžiamų naudoti įrankių daugiau nei 5 kartus. Naudodami 23 savadarbius skritulius (kurių masalui buvo naudojama gyva žuvelė), jie buvo sugavę tris neleistino dydžio lydekas.

Iš pažeidėjų buvo paimta metalinė irklinė valtis, 23 skrituliai, 3 lydekos. Be to, jiems teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 720 eurų, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų.

„Surengėme pasalą  ir su vandens telkinio nuomininkų bei neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių pagalba, jau 22:00 val. vakaro ant kranto sulaikėme pažeidėjus su visais įrodymais“, –  teigia M. Ramanauskienė.

Vėliau, vykdant reidą, buvo nuvykta prie kito Rokiškio r. ežero.

Aplinkosaugininkams įtarimų sukėlė radinys – nakties metu ant kranto krūmuose paslėpta pripučiama guminė valtis, o šalia du kibirai. Viename buvo masalui skirtos gyvos žuvelės, o kitame – dvi lydekos.

Aplinkosaugininkai surengė pasalą ir naktį išaiškino du asmenis, kurie išplaukė į ežerą ir ištraukė 18 savadarbių šakotinių ir du statomuosius tinklus.

Per visą žvejybą pažeidėjai sugavo tris lydekas ir vieną kilogramą raudžių. Už neteisėtai pagautas žuvis jiems teks atlyginti 735 eurų žalą. Taip pat iš pažeidėjų paimta irklinė valtis, 18 šakotinių ir neteisėtai sugautos žuvys, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų.

Birželį Papilio tvenkinyje Biržų rajone aplinkosaugininkai nustatė du asmenis, pagavusius mažesnius nei leistina karpius. Jiems teks atlyginti 300 eurų žalą aplinkai.

Be to, pagauti ir Rokiškio rajone tinklais žvejoję du asmenys.

Jiems surašyti administracinių nusiengimų protokolai ir protokolai dėl Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimų, naudojant draudžiamus žvejybos įrankius. Už tai gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, teks atlyginti 100 eurų žalą už neteisėtai sugautą karšį.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: