Biržų kaimo viešosios erdvės ruošiamos teigiamiems pokyčiams

Biržų rajono savivaldybės administracija pradėjo įgyvendinti projektą „Biržų kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“.

Projektas įgyvendinamas pagal  2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ priemonės „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“ projektų finansavimo sąlygų aprašo 11.1 veiklą – atvirų viešųjų erdvių urbanistinės infrastruktūros pertvarkymas.

Projekto tikslas – didinti Biržų kaimo socialinės ir ekonominės aplinkos kokybę.

2018 m. rugpjūčio 20 d. buvo pasirašyta Iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Biržų kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“ sutartis. Bendra projekto vertė – 931785,14 euro. Projektui įgyvendinti skirta paramos suma  yra 858875,81 euro (Europos regioninės plėtros fondo lėšos 789237,23 Eur ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos 69638,58 Eur). Savivaldybės indėlis šio projekto įgyvendinimui – 72909,33 Eur.

Šiuo metu atliekama P. Kalpoko, Liepų ir Alyvų gatvių rekonstravimo, kitų inžinerinių statinių statybos ir Širvėnos ežero pakrantės sutvarkymo Biržų kaime techninio projekto ekspertizė.

Projekto įgyvendinimo metu Biržų kaime bus įrengta ši pagrindinė infrastruktūra (inžineriniai statiniai) ir atlikti šie sutvarkymo darbai:

• sutvarkyta Širvėnos ežero pakrantė, naujai įrengiant pliažą, aikštelę-regyklą, pavėsinę, persirengimo kabiną, valčių parkavimą, paplūdimio tinklinio aikštelę, dviračių stovus, šachmatų ir stalo teniso stalus, pėsčiųjų taką, lieptą, suoliukus ir šiukšliadėžes;

• išardytas senas pėsčiųjų ir dviračių takas palei Širvėnos ežerą  ir įrengtas naujas pėsčiųjų ir dviračių takas su atokvėpio salelėmis bei apšvietimu iki projekto lėšomis tvarkomos viešosios erdvės prie Širvėnos ežero, pastatytas informacinis stendas;

• įrengtas P. Kalpoko gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas;

• įrengtas Alyvų gatvės šaligatvis ir apšvietimas;

• atnaujinta Liepų gatvės atkarpa iki Biržų rajono lopšelio-darželio „Rugelis“ (atnaujinta gatvės asfalto ir automobilių stovėjimo aikštelės danga, įrengtas šaligatvis ir apšvietimas);

• įrengta vaikų žaidimo aikštelė prie Biržų rajono lopšelio-darželio „Rugelis“.

Sutvarkyta Biržų kaimo teritorija taps patrauklesnė ne tik Biržų kaimo bendruomenei, bet bendrai visiems seniūnijos ir savivaldybės gyventojams, verslo subjektams, svečiams. Bendruomeninės infrastruktūros gerinimas įgalins efektyviau išnaudoti poilsinį-rekreacinį kaimo potencialą, užtikrins saugumą ir sudarys prielaidas gyventojų, ypač vaikų, jaunimo laisvalaikio poreikių tenkinimui ir bendruomenės veiklos bei užimtumo sąlygų gerinimui.

Pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimas P. Kalpoko gatvėje ir palei Širvėnos ežerą užtikrins ne tik vietinių gyventojų saugaus susisiekimo poreikius, bet ir sudarys sąlygas formuotis turizmo maršrutams dviratininkams, aplankant svarbiausius Biržų kaimo, Biržų miesto, ir aplinkinių gyvenviečių gamtinės aplinkos ir kultūros traukos objektus bei prisidės prie Savivaldybės pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo plėtros.

Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: