Biržų Kalėdų eglė atspindės ateinančių metų etninį koloritą

Gruodžio 6 dieną miesto aikštėje bus įžiebta Kalėdinė miesto eglė. Šventiniu laikotarpiu Biržų miesto aikštės erdvė tampa pagrindine miesto puošmena, tad kasmet dedamos pastangos, kad pati eglė ir šventinė  aplinka atrodytų  vis  kitaip –  patraukliai ir naujai.

Šiemet eglė bus netradicinė. Pirminę idėją, kad žaliaskarė galėtų būti puošiama kaip aukštaitiška prijuostė, pasiūlė Indra Drevinskaitė, Visuomeninės kultūros tarybos pirmininkė, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė viešiesiems ryšiams. Aukštaitiška prijuostė įprasmina išskirtinį mūsų krašto etninės kultūros simbolį, svarbią ir puošnią moters tautinio kostiumo dalį. Todėl šiais metais ši eglės puošybos idėja ir buvo pasirinkta.

Tai baltas austinio servetinio audinio fonas ir jo apačioje išausti tradiciniai rinktiniai raudoni raštai. Šiai temai įgyvendinti tinkančius audimo raštus, audinio reljefą rinko ir eglės vaizdo vizualizaciją rengė Biržų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Butkauskienė. Beveik 14 metrų aukščio karkasinės kalėdinės eglės galutinis projektas buvo sukurtas bendradarbiaujant su Biržų miesto seniūnija, kuri parengė techninę specifikaciją. Idėją įgyvendino Vilniaus bendrovė „Švenčių studija“.  Ši bendrovė pernai ir šiais metais puošė sostinės kalėdinę eglę Katedros aikštėje.

Etninė tema šventinei puošybai buvo pasirinkta neatsitiktinai. Šiais metais Biržų krašto sutartinių atlikimo tradicija yra įtraukta į Nacionalinio nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, kaip Valstybės ir mūsų biržiečių saugotina vertybė. Ateinančius 2020  metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė UNESCO  pasaulio paveldo Lietuvoje ir Tautodailės metais. Tad Biržų eglės įvaizdis ir dekoracijos  puikiai atspindės ateinančių metų etninį koloritą.

Kaip ir kiekvienais metais tikimasi nustebinti, suteikti biržiečiams džiaugsmo, geresnių emocijų, pakviesti kuo daugiau išeiti į gatves, pamatyti daugiau renginių, pabendrauti gražioje šventinėje aplinkoje.  

Gruodžio 6 dieną 17 valandą  kviečiame ateiti  į Biržų miesto aikštę  ir eglės įžiebimu pasitikti kalėdinio laikotarpio šventinę pradžią, kurioje netrūks linksmybių, linkėjimų, skanėstų ir staigmenų.   

Parengė Biržų rajono savivaldybė administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Butkauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: