Biržų policija ragina žymėti vertingus daiktus

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policija (toliau –Panevėžio apskr. VPK Biržų r. PK ) ragina gyventojus rūpintis savo turto saugumu: gyvenamajame būste pataria įsirengti signalizaciją ir apdrausti turtą, pažymėti daiktus.

Daiktų žymėjimas – tai viena prevencijos priemonių turtui nuo vagišių apsaugoti.

Tai atliekama siekiant sumažinti vagysčių ir išaiškinti kuo daugiau vertingų daiktų vagysčių. Daiktų žymėjimas padeda atrasti vogto daikto tikrąjį savininką, o kartu tai yra įrodymas teisme.

Pažymėti galima visus vertingesnius daiktus: paveikslus, televizorius, kompiuterius, vaizdo ir garso techniką, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus, dviračius ir kt. Daiktai žymimi specialiu žymekliu ir yra matomi tik apšvietus specialiu prietaisu. Žymėjimo panaikinti negalima. Bandant ištrinti, lieka trynimo požymių. Didesni metaliniai daiktai, žymimi specialia graviravimo įranga. Šiuo prietaisu, gyventojų pageidavimu, pareigūnai dažniausiai žymi dviračius, motorolerius, įvairius įrankius ar prietaisus.

Daiktus policijos pareigūnai žymi nemokamai. Asmuo, norintis pažymėti vertingus daiktus, turi pateikti asmens dokumentą. Pažymėti daiktai ir jų savininko duomenys užregistruojami, o daiktams suteikiami individualūs kodai.

Daiktai žymimi Panevėžio apskr. VPK Biržų r. PK (Biržuose, Vytauto g. 39) 14 kabinete. Gyventojams pageidaujant, apylinkės inspektorius gali atvykti pažymėti daiktų į namus, seniūnijas, bendruomenių centrus, mokymo įstaigas.

Dėl daiktų žymėjimo kreiptis į savo apylinkės inspektorių arba į Panevėžio apskr. VPK Biržų r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūną A. Bagdoną (telefonais: (8 450) 31 201, 8 616 46 302 arba elektroniniu paštu ainis.bagdonas@policija.lt).
Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: