Biržų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai vadovaus Mantgirdas Ivaška

Vasario 21 dieną susitikti su Savivaldybės meru Vytu Jarecku atvyko Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Rudys ir Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mantgirdas Ivaška.

M. Ivaška laimėjo konkursą ir nuo vasario 19 d. paskirtas į Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pareigas. Iki tol M. Ivaška dirbo Biržų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje skyrininku.

M. Ivaška gerai žino darbo specifiką, nes priešgaisrinėje gelbėjimo sistemoje dirba daugiau kaip 23 metus, Biržuose – nuo 2014 metų. Iki reorganizacijos, vykusios 2018 m., dirbo viršininko pavaduotoju, o kai šių pareigų tarnyboje neliko, perėjo į skyrininkus.

A. Rudys ir M. Ivaška į mero klausimus dėl įrangos atsakė, kad biržiečiai gelbėtojai turi visą reikalingą įrangą ir techniką. Naujojo vadovo pagrindinis rūpestis – ugniagesių gerovė. Kolegas gerai pažįstantis naujasis viršininkas kalbėjo, kad visi pareigūnai yra gerai pasirengę tarnybai.

Anot M. Ivaškos, Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir toliau vykdys prevencines akcijas „Saugus būstas“, „Saugus moksleivis“, „Būk saugus vandeny“, prižiūrės, ar tvarkinga ūkininkų technika. „Saugaus būsto“ akcijų metu pareigūnai lankosi namuose, žiūri, ar yra dūmų detektoriai – pastaruoju metu jie išgelbėjo nemažai gyvybių ir padėjo išvengti didesnių gaisrų. Rūpestį nuolat kelia socialinių įgūdžių stokojantys žmonės, kurie nemoka pasirūpinti savo ir savo vaikų saugumu. Dėl šių žmonių būsto saugumo pareigūnai bendradarbiauja  su rajono Savivaldybės socialiniais darbuotojais.

Tarnybos pareigūnai nuolat susitinka su moksleiviais, kalba įvairiomis temomis: apie gaisrus, kaip išvengti pavojaus vandenyje. Rengiami reidai į paplūdimius, kur pareigūnai primena saugaus elgesio vandenyje taisykles, dalina lankstinukus.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai šių metų gegužės 5-ąją pakvies į jau tradiciją tapusias atvirų durų dienas susipažinti su Biržų pareigūnų darbų, gelbėjimo įranga, darbo sąlygomis.

V. Jareckas domėjosi, ar gaisrus gesinant nekyla bėdų dėl vandens hidrantų, dėl sudėtingo privažiavimo prie daugiabučių, kurių kiemai pristatyti automobilių. M. Ivaška kalbėjo, kad su hidrantais būna bėdų žvyruotose gatvėse, kur greideriai užstumia hidrantus ir nelaimės akimirką nėra paprasta juos pamatyti, tačiau gelbėtojai išmoko žingsniais pagal esančias lenteles atmatuoti ir greit surasti hidranto vietą. Dvi upės ir du ežerai Biržų mieste – irgi patogūs vandens telkiniai, jei netoliese kyla gaisras. O dėl užstatytų kiemų bėdos yra visame Panevėžio regione, ne tik Biržuose.

Meras V. Jareckas domėjosi, ar gelbėtojai pasirengę didelėms nelaimėms, ar pavojingų statinių yra Biržų rajone. M. Ivaška paaiškino, kad visų objektų sąrašą tarnyba turi, tačiau Biržų rajone nėra statinių, nevykdoma veikla, kur gaisras galėtų sukelti tokio masto nelaimę kaip Alytuje. M. Ivaška prašė Savivaldybės darbuotojų ir gyventojų pagalbos: jei kas žino pastatą, kuriame yra neteisėtai sandėliuojamos padangos, chemikalai, pranešti Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.

M. Ivaška sakė turįs nemažai gelbėtojo patirties autoįvykiuose, nes Pasvalyje dažnai tekdavo susidurti su sudėtingomis avarijomis kelyje „Via Baltica“. Tokių įvykių Biržuose būna mažiau, tačiau ir jie gelbėtojams tampa iššūkiu: automobiliai keičiasi, tobulėja elektros įranga juose, o nežinant automobilio specifikos sudėtinga skubiai atlikti gelbėjimo operaciją.

A. Rudys sakė, kad Biržų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje  šiuo metu netrūksta pareigūnų, nors dėl nedidelių atlyginimų daugelis imasi kitokio darbo ne tarnybos metu. Sveikatos, fizinio pasirengimo reikalavimai pareigūnams yra dideli, ne kiekvienas norintis juo gali tapti.

Meras V. Jareckas naujajam vadovui palinkėjo sėkmės tarnyboje, efektyvios prevencinės veiklos ir kuo mažiau nelaimių.

Parengė Biržų rajono savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: