Biržų rajono mero labdaros vakare – šventiška muzika, nuotaikingas aukcionas ir dalinimosi stebuklas

Gruodžio 27-osios vakarą Biržų pilies didžiojoje menėje įvyko Savivaldybės mero Vyto Jarecko labdaros vakaras.

Vakarą pradėjęs Vytas Jareckas kalbėjo apie vakaro idėją: ji kilo, kai Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta Vakarės Šlikaitės piešinių paroda. Vakarė juos nupiešė flomasterį laikydama burna, nes serga itin reta genetine liga ir yra paralyžiuota. Pamačius šią parodą (ja grožėjoosi ir labdaros vakaro dalyviai)  kilo mintis padėti mergaitei nupirkti brangų ir tik jos kūnui pritaikytą vežimėlį.  Jis būtinas Vakarei, kuri vežimėlyje leidžia dienas: piešia, mokosi, naudojasi kompiuteriu. Meras padėkojo visiems, kas aukojo už kvietimus, atėjo į vakarą ir kvietė klausytis muzikos ir dalintis  gerumu.

Skambėjo „Stilingos muzikos trio“ ir dainininkės Laimos Česlauskaitės  atliekami populiarūs kūriniai, o koncerto pertraukos metu buvo surengtas aukcionas, kuriam savo darbus padovanojo tautodailininkai, moksleiviai, profesionalūs menininkai.  

Įžanga į aukcioną sujaudino ne vieną. „Saulės“ gimnazistės Areta Sereikaitė ir Gabrielė Grigaitė prieš keletą savaičių sukūrė kelių minučių jautrų filmą apie Vakarę – filmas ir tapo puikia galimybe susipažinti su Vakare tiems labdaros vakaro dalyviams, kurie iki šiol mergaitės nepažinojo.  

Aukcionui vadovavo mero pavaduotoja Astra Korsakienė, o jai padėjo gimnazistai Ugnius Kairys ir Saulius Voras.

Dosnių pirkėjų laukė įvairiausi dalykai:  ūkininkės Vaidutės Stankevičienės suspaustas didžiulis sūris, tautodailininko kalvio Vyto Jarecko iškalta metalo saulutė, tautodailininkų Vytauto Laisono, Kęstučio Preidžiaus, Idilijos Dumbrauskienės tapybos darbai, Saigūnės Roženienės karpiniai, Ritos Dagienės megzti suvenyrai, Loretos Kujelienės papuošalai, keramikių Daivos Zalogienės ir Gražinos Visockienės bei jų mokinių keramikos darbai, Jurgitos Augustinavičienės sukurta lėlė. Bet svarbiausi aukcione buvo pačios Vakarės piešiniai. Tiesa, ne popieriniai originalai, o atspausdinti ant drobės. Aukciono vedėja linkėjo:  kabinete ar namuose matydami tokį darbą mokysitės ištvermės ir kantrybės, įveikti sunkumus ir žvelgti į pasaulį taip šviesiai, kaip žvelgia Vakarė. Kai kuriuos Vakarės piešinius pakomentavo jos mama Lina, prisimindama piešinio istoriją. Piešiniai buvo greitai parduoti, už juos ne vienas aukciono dalyvis sumokėjo ir 100 eurų.

Perkamų dalykų buvo nemažai, bet aukcionas neprailgo: buvo smagių varžytuvių, kainos kilo, o gauti pinigai saugiai slėpėsi Ugniaus laikomame drobiniame krepšelyje. Kiek jų buvo surinkta aukciono metu, niekas neskaičiavo.

Beje, niekas neskaičiavo ir trijose antspauduotose dėžutėse susikaupusių eurų už kvietimus. Buvo geradarių, kurie už kvietimą paaukojo tris šimtus eurų ir nepasisakė pavardės. Ne visi įsigijusieji kvietimus galėjo ateiti į vakarą, kiti net neėmė kvietimų, o aukojo ir dėkojo už galimybę padėti mergaitei ir jos šeimai.

Visi aukciono metu surinkti pinigai, visos aukų dėžutės buvo atiduotos Vakarės mamai Linai, kuri nuoširdžiai dėkojo žmonėms, pasidalinusiems gerumu, džiaugėsi, kad Vakarė turės tik jai pritaikytą vežimėlį. Vakaro šeimininkui Vytui Jareckui ir jo pavaduotojai Astrai Korsakienei liko tik padėkoti visiems vakaro dalyviams, pagalbininkams, kurie gerą darbą atliko smagiai ir nuoširdžiai.

Ir pasibaigus vakarui dar buvo norinčių bent keletą ar keliasdešimt eurų įdėti į aukų krepšelį: kas įsigijo aukcione nespėtus parduoti mažesnius darbelius, kam pasirodė, kad per pigiai pirko, kažkam – kad per mažai aukojo už kvietimą.

Labdaros vakaras, kaip ir dera tokiam vakarui, buvo surengtas iš asmeninių lėšų, jam visai nenaudoti biudžeto pinigai, už ačiū vakarą organizavo Vakarę gerai pažįstantys Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos darbuotojai,  Vlado Jakubėno muzikos mokykla, geranoriškai pagelbėjo „Saulės“ gimnazistai, platinti kvietimus ir skleisti informaciją padėjo Biržų turizmo informacijos centras, vakaro reklamą nemokamai skleidė „Balticum TV“, „Biržiečių žodis“ ir „Šiaurės rytai“, interneto portalas aina.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: