Biržų rajono savivaldybė parengė 2021 metų biudžeto projektą

Savivaldybė tarybos kolegijai pristatytas 2021 metų Biržų rajono savivaldybės biudžeto projektas. Planuojama, kad 2021 metų biudžetą sudarys 32,1 mln. Eur pajamų ir 34,5 mln. Eur išlaidų. Iš jų Savivaldybės 2021 m. biudžeto prognozuojamos pajamos priimtos 2021 m. Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu − 14,9 mln. Eur, t. y. 77 tūkst. Eur mažiau nei 2020-aisiais.

Savarankiškosioms savivaldybės funkcijoms finansuoti 2021 m. planuojama iš viso 16,4 mln. Eur, iš jų: 925,7 tūkst. Eur skiriama savivaldybės finansiniams įsipareigojimams vykdyti (ilgalaikėms ir trumpalaikėms paskoloms grąžinti), 600 tūkst. Eur – atliekų tvarkymo išlaidoms, finansuojamoms vietinės rinkliavos lėšomis. Visoms kitoms savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms finansuoti 2021 m. planuojama 14,9 mln. Eur, t.y. 814 tūkst. Eur mažiau nei 2020 m. 

Kaip teigė Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, biudžeto projektas parengtas siekiant užtikrinti Savivaldybės teikiamų paslaugų kokybę, ypač sveikatos, švietimo, socialinėje srityse.

„Galime pasidžiaugti, kad Vyriausybė iš dalies atsižvelgė į mūsų prašymą ir biudžetas yra didesnis nei pirminis variantas, tačiau jis nesiekia praėjusių metų lygio. Išlaidos didėja, o pajamos mažėja. Situacija nėra gera, bet bandysime išgyventi“, − sakė meras V. Jareckas.

Biudžeto išlaidos parengtos pagal 6 programas.

2021 metais didesnis  finansavimas numatomas tik Infrastruktūros objektų plėtros ir priežiūros bei teritorijų planavimo programai (786,1 tūkst. Eur; šis padidėjimas – dėl didesnių planuojamų ES lėšų investicijų projektams finansuoti) bei Savivaldybės pagrindinių funkcijų vykdymo programai (213 tūkst. Eur. Šis padidėjimas yra dėl 2021 m. didesnių Savivaldybės finansinių įsipareigojimų vykdymo, t.y.  Savivaldybė 2021 m. turės grąžinti 400 tūkst. Eur trumpalaikės 2020 m. Finansų ministerijos suteiktos paskolos dalį).

Visoms kitoms programoms planuojami asignavimai, lyginant su 2020 m., yra mažesni:  Ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimo programai − mažiau 213,7 tūkst. Eur, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimo programai – 49 tūkst. Eur,  Kultūros ir turizmo, sporto, jaunimo ir bendruomenių veiklos aktyvinimo programai – 124,1 tūkst. Eur, Aplinkos apsaugos, verslo rėmimo ir žemės ūkio plėtros programai – 219 tūkst. Eur.

Mero teigimu, šis paskirstymas yra preliminarus, nes pagal programas kol kas neišskirstytos planuojamos ES lėšos investicijų projektams (apie 6 mln. Eur), ir paskirsčius ES lėšas konkretiems investicijų projektams finansuoti, paskirstymo pagal programas biudžeto situacija dar pasikeis. Taip pat kol kas dar nėra žinomos Valstybės investicijų programos bei kelių priežiūros lėšos, kurios bus skiriamos Savivaldybei šiais metais. Tad biudžeto pajamos dar išaugs.

Su biudžeto projektu visuomenė galės susipažinti Biržų rajono savivaldybės interneto svetainėje.

Biudžeto projektą svarstys ir pasiūlymus biudžetui tobulinti galės teikti Savivaldybės tarybos komitetai ir frakcijos bei gyventojai. Jį tvirtinti planuojama vasario mėnesį.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: