Biržų rajono savivaldybės merui atliktas tyrimas dėl koronaviruso

Biržų rajono savivaldybės merui Vytui Jareckui atliktas tyrimas dėl koronaviruso. Apie tai Aukštaitijos naujienų portalui AINA patvirtino pats meras.

„Visai netyčia Biržuose prekybos centre teko susitikti su pažįstamu asmeniu, kuriam nustatytas koronovirusas ir visuomenės sveikatos centrui jis nurodė mane, tarp asmenų su kuriais kontaktavo. Todėl gavau kvietimą atlikti testą“, – sakė V. Jareckas.

Meras teigia nežinojęs, kad pažįstamas asmuo dirba Norvegijoje. Pasak mero su pažįstamu asmeniu netyčia susitiko parduotuvėje kovo 13 d., pabendravo minutę ir išsiskyrė.  

Biržų rajono savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo grupė kovo 22 d. antrą valandą nakties gavo pranešimą, kad biržiečiui nustatytas koronavirusas. Tą patį rytą, 5 val. Biržų rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo komisija susirinko į posėdį. Gautame rašte buvo nurodyti asmenys, su kuriais bendravo iš užsienio grįžęs biržietis.

„Gautame sąraše, kuriame nurodyta apie 20 asmenų pamačiau ir savo pavardę. Tada aš izoliavausi ir dirbu nuotoliniu būdu.  Šiandien atlikau testą, kurio rezultatus praneš rytoj“, – sakė meras V.Jareckas.

Meras šiuo metu jaučiasi gerai ir viliasi, kad atsakymas bus neigiamas nes kitu atveju tiriamųjų asmenų sąrašas gali smarkiai padidėti.

Pranešama, kad koronavirusu susirgęs biržietis iš Norvegijos grįžo kovo 10 d. Kovo 20 d. jis kreipėsi į Respublikinę Panevėžio ligoninę, kur kitą dieną jam buvo atliktas tyrimas ir nustatyta koronovirusinė infekcija.

Respublikinė Panevėžio ligoninė pranešė, kad  pacientas išleistas į namus saviizoliacijai kartu su šeima,  gavus iš jo rašytinį pasižadėjimą pilnai laikytis saviizoliacijos reikalavimų.

Su asmeniu kontaktavę asmenys informuojami.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: