Aukštaitijos naujienosBiržai

Biržų rajono vadovai susitiko su Smilgių ir Pasvaliečių gyventojais

Liepos 11 d. rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas ir Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas Smilgiuose susitiko su Smilgių gyventojais, Pasvaliečiuose – su šio kaimo žmonėmis. Susitikimuose dalyvavo Pačeriaukštės seniūnijos seniūnas Aurimas Frankas.

Rajono vadovai pasakojo apie tai, kokia yra savivaldybės biudžeto situacija, kokių darbų ėmėsi pirmiausia, kokie yra planai.

V. Eidukas kalbėjo apie kaimo gyventojams itin aktualią žvyrkelių asfaltavimo programą ir Savivaldybės ketinimą dalyvauti joje, apie tai, kad rengiamas kelių tvarkymo planas ir gyventojams bus galima atsakyti, kada ir koks kelias bus tvarkomas. Buvo kalbama apie būtinybę optimizuoti švietimo įstaigas ir sutvarkyti mokinių pavėžėjimo grafikus, vaikų užimtumą ugdymo įstaigose.

Rajono vadovai pristatė ir kitus svarbiausius klausimus, o kaimo gyventojams rūpėjo savi reikalai.

Smilgių gyventojai teiravosi, kada bus asfaltuoti 2600 m žvyruoto kelio, nuo asfaltuoto vieškelio vedantys į jų kaimą, kaip bus tvarkomasi su valkataujančiais šunimis, kurie pjauna kiemsargius šunelius, gąsdina žmones ir gyvulius. Dėl valkataujančių šunų V. Eidukas paaiškino, kad Savivaldybė netrukus įsigis specialų šautuvą, kuriuo bus užmigdomi valkataujantys šunys ir vežami į gyvūnų globos įstaigas.  

Smilgiečiai taip pat teiravosi dėl stebėjimo kamerų. V. Eidukas paaiškino, kad stebėjimo kameros rajono kaimuose bus rengiamos pagal bendrą Latvijos ir Lietuvos projektą, šiais metais numatyta įrengti 12 tokių kamerų įvairiuose kaimuose. Kameros fiksuos vaizdą ir jį tiesiogiai perduos policijai.

Gyventojams taip pat rūpėjo, ar bus civilizuotai tvarkomos šiukšlės prie veikiančių kapinių. Į šį klausimą V. Eidukas atsakė: Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras Biržų rajone šiuo metų rengia atliekų konteinerių aikšteles, keis senus konteinerius naujais. Su PRATC tariamasi dėl to, kad senieji dar tinkami naudoti šiukšlių konteineriai būtų pastatyti prie kapinių, rengiamasi sudaryti sutartį su atliekų vežėjais, kad jie nuolatos išvežtų atliekas iš kapinių konteinerių.

Pasvaliečių kaimo gyventojams labiausiai rūpėjo kaimo apšvietimo reikalai. V. Eidukas paaiškino, kad rudenį kaimas tikrai švies – bus įrengta 30 naujų taupių šviestuvų ir problemos kaime neliks. Gyventojai teiravosi, ar bus lopomos duobės kaimo gatvėse, o į šį klausimą A. Frankas pasakė, kad visoms seniūnijos kaimų gatvėms patvarkyti yra skirta tik 1000 eurų, tad lopomos tik didžiausios duobės. Anot seniūno, daug lėšų prireikė gatvėms valyti žiemą, o V. Eidukas paaiškino, kad Savivaldybės administracija nori suteikti galimybę vietiniams ūkininkams be tarpininkų valyti kelius – taip bus pigiau ir patikimiau.

Pasvaliečių gyventojams taip pat rūpėjo nuotekų reikalai. Meras V. Jareckas paaiškino, kad šiuo klausimu buvo susitikęs su aplinkos ministru ir išgirdo, kad rengiama nuotekų tvarkymo programa – numatoma teikti finansinę paramą vietos nuotekų sistemoms įrengti.  Finansuoti tokių programų iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų nėra.

Abiejų kaimų gyventojai skundėsi dėl retai važiuojančių maršrutinių autobusų, netinkamo jų grafiko. V. Eidukas žadėjo, kad šie, kaip ir kiti Autobusų parko reikalai, bus sprendžiami iš esmės.

Kaimų gyventojais rajono meras priminė: mes negalime sakyti, kad kažko negalime padaryti, nes nėra pinigų. Mes galime planuoti atlikti visus darbus, kurie yra būtini mūsų rajono gyventojams.

Atsisveikindami iki kitų susitikimų rajono vadovai gyventojus kvietė skambinti, rašyti elektroninius ir paprastus laiškus su savo pasiūlymais, pastabomis.

Biržų rajono savivaldybės infromacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Žymės

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close