Biržų rajono savivaldybės nuotr.

Biržų savivaldybė šalina sovietinę simboliką ir sovietinius laikus menančius tualetus

Biržų rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Biržų, Vabalninko ir Nemunėlio Radviliškio sovietinių karių kapinėse bus šalinama sovietinė simbolika bei ideologizuoti užrašai.

„Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Kultūros ministro įsakymo pakeitimais, kurie nustato, kad sprendžiant dėl teisinės apsaugos reikalingumo nevertinami objektai, kuriuose vaizduojama arba kurių sudedamoji dalis yra SSRS ar Lietuvos SSR vėliava, herbas, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklas ar sovietinė penkiakampė žvaigždė bei nacistinės Vokietijos ar SSRS kariuomenės ar kitų šių valstybių specialiųjų tarnybų, vykdžiusių Lietuvos gyventojų represijas, veiklą ar jų narius propaguojančios skulptūros, atvaizdai, užrašai ar kiti simboliai, bus šalinama sovietinė simbolika bei ideologizuoti užrašai Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietose pastatytuose obeliskuose“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Biržų miesto Vytauto gatvėje antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje nuo obelisko bus nuimta penkiakampė žvaigždė, užšlifuotos dvi šoninės įleistos granitinės lentos su žemėlapiais ir nuimta lenta su įrašu obelisko galinėje pusėje.

Vabalninke S. Nėries gatvėje antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje nuo obelisko viršūnės bus nuimta smailė su žvaigžde ir užšlifuotas obelisko priekyje ant granito plokštės esantis užrašas.

Nemunėlio Radviliškio miestelyje antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietoje nuo obelisko viršūnės bus nuimta smailė su penkiakampe žvaigžde ir užšlifuoti obelisko priekyje ant granito plokštės esantys užrašai.

Biržų pliaže nugriautas viešasis tualetas

Dar balandžio mėnesio pradžioje vykdant atnaujinimo darbus miesto centrinio pliažo teritorijoje AB „Panevėžio statybos trestas“ filialas „Gerbusta“ nugriovė senąjį, dar sovietinius laikus menantį viešąjį tualetą tarp pliažo ir pilies fosos. Teritorija senojo tualeto vietoje bus išlyginta ir užsėta veja. Toje vietoje taip pat bus pasodintas uosis. Poilsiautojų ir turistų reikmėms tarnaus pliažo prieigose įrengtas biotualetas.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: