Biržų savivaldybės seniūnaičiams pristatytas gatvių asfaltavimo programos projektas

Rugsėjo 19 dieną Biržų miesto seniūnijoje su miesto seniūnaičiais susitiko rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas, Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas bei Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera.

Svarbiausias šio susitikimo tikslas buvo pristatyti Biržų miesto gatvių asfaltavimo programos projekto metmenis. Projektą rengė rajono Savivaldybės specialistai, atsižvelgdami į gyventojų, seniūnaičių pasiūlymus ir kitus dalykus. Programos projektą pristatė G. Neviera.

Biržų mieste yra 85 km gatvių, 45 km turi asfalto dangą, 40 km – žvyro. Pagal specialistų paskaičiavimus, per pastaruosius ketverius metus Biržų mieste buvo asfaltuota 6 km gatvių, tad imant šį vidurkį visos likusios miesto gatvės turėtų būti padengtos asfaltu per 20 metų. Kodėl reikės laukti taip ilgai? Viską lemia pinigai, gaunami iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, nes savo jėgomis Savivaldybė nėra pajėgi asfaltuoti gatvių. Šiuo metu asfaltuoti vieną kilometrą gatvės kainuoja apie 300 tūkst. eurų. Tačiau ir prie gaunamų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų Savivaldybė privalo pridėti savo indėlį, kuris gali sudaryti iki 25 procentų projekto vertės.

G. Neviera paaiškino, kokie buvo pasirinkti kriterijai, kaip sudaryta asfaltuotinų miesto gatvių eilė. Anot G. Nevieros, buvo atsižvelgiama į tuos rodiklius, kuriais vadovaujantis skiriamas finansavimas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Iš jų svarbiausi: gatvės ilgis, adresų skaičius joje, verslo įmonės ir socialiniai objektai gatvėje, kiek yra bendrų sankryžų su kitomis gatvėmis, kokia gatvės padėtis mieste (arčiau miesto centro esančios gatvės turi didesnį prioritetą nei nutolusios). Dar vienas svarbus dalykas, turintis įtakos eilei, yra tai, ar gatvėje įvesti vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklai, ar baigti dujofikavimo darbai, kiek vartotojų yra prisijungę prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų, nes siekiama, kad padengus gatvę asfaltu nereikėtų gadinti jos dangos, jei gyventojai vėliau panorės jungtis prie centralizuotų tinklų. Pagal atrankos kriterijus paskaičiavus balus, sudaryta asfaltuotinų gatvių eilė. Šiuo metu ji rikiuotųsi taip: Skratiškių g. (žvyro danga) nuovaža, Agluonos, Gedimino, Rinkos, Lelijų, Ramunių, Vyšnių…

Tai – tik projektas, kuris bus svarstomas rajono Savivaldybės taryboje.

G. Neviera kalbėjo, kad kai kurios svarbios aplinkybės gali pakoreguoti asfaltuojamų gatvių pirmumo eilę.

V. Eidukas kalbėjo, kad rengiama kaimo kelių asfaltavimo programa, numatoma parengti ir kelių kapitalinio remonto programą.

Seniūnaičiai su rajono vadovais aktyviai aptarinėjo gatvių asfaltavimą, tvarkymą ir kitas problemas. Daugelis manė, kad reikia ieškoti būdų priversti gyventojus jungti savo namus prie centralizuotų nuotekų tinklų, nes būtų mažiau teršiama aplinka, neliktų nesąžiningų žmonių, kurie įsigudrina naktimis savo nuotekas išpumpuoti į upes ir teršti miesto vandens telkinius. Seniūnaičiai reikalavo nuolat tikrinti, kur savo nuotekas deda prie centralizuotų tinklų sodybų neprisijungę miesto gyventojai, ar sandarūs šulinėliai, ar nuotekos vežamos pagal higienos normas. Administracijos direktorius V. Eidukas žadėjo panašią užduotį skirti Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui.

Seniūnaičiai pageidavo, kad rekonstruojant gatves būtų atsižvelgta į gatvių saugumą, padaugėtų žiedinių sankryžų mieste.

Buvo pasiūlymų aktyvinti vandens sportą Širvėnos ežere, kalbėta apie gatvių valymą ir kitus dalykus.

Išklausę seniūnaičių pasiūlymus ir klausimus rajono vadovai žadėjo su jais vėl susitikti, o seniūnaičiai padėkojo už šiuo susitikimus, kuriuose išsako jiems gerai pažįstamas problemas, kurių Biržų miesto seniūnijos darbuotojai ir rajono vadovai nepadeda į stalčius.

Seniūnaičiai pasveikino naująją seniūnę Kristiną Undzėnienę ir palinkėjo jai dirbti ne blogiau, nei buvęs seniūnas. Buvo pasveikinta ir naujoji seniūnės pavaduotoja Justina Pečiukevičiūtė-Pipynė.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: