Biržuose apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2020“ laureatai

Kiek darganotą, bet dar pakankamai šiltą spalio 22 d. popietę Biržų krašto ūkininkai skubėjo į Biržų kultūros centrą, kur vyko konkurso „Metų ūkis 2020“ baigiamasis iškilmingas renginys. Jo metu apdovanoti geriausiais Biržų rajono ūkininkų ūkiais išrinktų ūkių savininkai ir pagerbti konkurso dalyviai, padėkota ūkių vertinimo komisijai, šventės organizatoriams ir visiems Biržų krašto ūkininkams už jų prisidėjimą siekiant Biržų rajoną paversti klestinčiu, patogiu ir patraukliu gyventi bei įdomiu turistams užsukti, už inovatyvių idėjų savo ūkiuose taikymą, už pagalbą bendruomenėms ir dar daug daug ką…

„Manau nesuklysiu teigdamas, jog mūsų rajono žemės ūkis, bėgant metams, stiprėja. Jūs savo sunkiu kasdieniu darbu ir kantrybe kuriate ne tik savo šeimos, bet ir viso rajono gerovę. Taip pat galiu drąsiai teigti, kad ūkininko dalią, profesija to vadinti negaliu, pasirinkęs žmogus yra  labai drąsus. Juk Jūsų darbo sėkmė tik 50 procentų priklauso nuo Jūsų pačių, o visa kita – nuo gamtos. Ačiū Jums už tą drąsą, kuria remdamiesi Jūs gyvenate ir puoselėjate savo ūkį ir savo kraštą. Tik dėl Jūsų darbštumo ir sumanumo Jūsų ūkiai tampa moderniais ir europietiškais, o gaminama kokybiška žemės ūkio produkcija garsina mūsų kraštą, taip pat ir Lietuvą visame pasaulyje,“- kalbėjo Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas sveikindamas susirinkusiuosius į finalinį konkurso „Metų ūkis 2020 renginį“.

Baigęs sveikinimo kalbą Savivaldybės meras už svarų indėlį į rajono žemės ūkį ir kaimo plėtrą, pagalbą žemdirbiams bei švietėjišką veiklą konkurso „Metų ūkis 2020“ proga padėkos raštus įteikė Povilui Dzikarui, Pieno gamintojų asociacijos Biržų skyriaus vadovui, Valerijai Gražinienei, VšĮ „Tatulos“ programos direktorei, Zenonui Prašmantui, Biržų rajono žemdirbių asociacijos administratoriui, ir Adolfui Rinkūnui, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Biržų skyriaus vedėjui.

Šventiniame renginyje dalyvavo ir sveikinimus bei linkėjimus susirinkusiems ūkininkams, žemdirbiškų organizacijų darbuotojams išsakė Lietuvos Respublikos Seimo narys Viktoras Rinkevičius, Biržų rajono savivaldybės tarybos narys Valdemaras Valkiūnas, Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas, Biržų rajono žemdirbių asociacijos valdybos narys Zenonas Prašmantas ir pirmininkė Vaidutė Stankevičienė, Biržų rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Tadas Micikevičius ir kiti garbūs svečiai.

Šiemet konkurse „Metų ūkis 2020“ dalyvavo 16 Biržų krašto ūkininkų ūkių. Dalyvių kandidatūras konkursui teikė Biržų rajono savivaldybės administracijos seniūnijos. Ūkiai buvo suskirstyti į penkias kategorijas ir kiekvienoje jų išrinktas laimėtojais.

Pirmoji šventės dalyviams pristatyta kategorija – Ekologinis ūkis. Laimėtoju šioje kategorijoje išrinktas Romualdo Misevičiaus ūkis. Ūkininkas apdovanotas už modernaus, įvairiapusiško (augalininkystė-gyvulininkystė-perdirbimas) ekologinio ūkio vystymą, ir dalyvavimą visuomeninėje veikloje.

Jaunojo ūkininko ūkio kategorijoje nugalėjo Mantvydo Strumskio ūkis. Jis apdovanotas už inovatyvų, sėkmingą uogininkystės ūkio kūrimą bei tausojantį požiūrį į gamtą.

Smulkaus šeimos ūkio kategorijoje geriausiai įvertintas Giedrės Rybalko ūkis. G. Rybalko apdovanota už smulkaus šeimos ūkininkavimo puoselėjimą, agroturizmo plėtojimą, sveikos gyvensenos propagavimą bei Biržų krašto garsinimą.

Vidutinio ūkio kategorijoje laimėtoju tapo Arvydo Džiulnos ūkis. Ūkininkas apdovanotas už pavyzdingai tvarkomą ūkį, darbštumą ir augalininkystės vystymą, už dalyvavimą visuomeninėje veikloje.

„Metų ūkiu 2020“ Stambaus ūkio kategorijoje išrinktas Daliaus Linkevičiaus ūkis. D. Linkevičius apdovanotas už pažangų, naujomis technologijomis, tausojančiu požiūriu į gamtą paremtą ekologinį ūkininkavimą bei agroturizmo puoselėjimą, Biržų krašto populiarinimą.

Šventės dalyvius linksmino ir atliekamomis kompozitoriaus B. Gorbulskio dainomis džiugino atlikėjai Evelina Sašenko ir Liudas Mikalauskas bei sekstetas ,,Brass Bravo“.

Nuostabiu šventės dekoru, vaišėmis ir šventiniu tortu pasirūpino Biržų technologijų ir verslo mokymo centras.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: