Biržuose bus pastatytas modernus J. Janonio aikštės fontanas

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, administracijos direktorius Vidas Eidukas bei J. Janonio aikštės atnaujinimo projekto vadovas Vaidas Viederis susitiko su UAB „Svalex“ direktoriumi Egidijumi Zapustu, įmonės statybos darbų vadovu Žydrūnu Stapulioniu bei UAB „Optika technologija“ atstovais Andriumi Juozapaičiu bei Ramūnu Jurgaičiu, kurie pristatė būsimo J. Janonio aikštės fontano projektą.

„Džiugu, kad pradedamas J. Janonio aikštės rekonstravimo projektas. Rangovai patikino, kad tuoj aikštėje darbus pradės archeologai ir po jų – seks ir statybininkai. Malonu pasidžiaugti, kad ir Biržuose bus moderniai sutvarkyta centrinė aikštė, įrengtas šiuolaikiškas, fotodinaminis interaktyvus fontanas, pritrauksiantis į miesto centrą ne tik turistus, bet ir vietinius gyventojus“, – sakė meras V. Jareckas.

UAB „Optika ir technologija“ specializuojasi įrengiant baseinus, fontanus ir dirbtinius tvenkinius. Jų rengti fontanai puikuojasi Pasvalyje, Kupiškyje, Radviliškyje, Utenoje, Druskininkuose, Šiauliuose ir kitų miestų ir rajonų savivaldybėse.

Įgyvendinus „Viešųjų erdvių Biržų miesto, regioninio parko teritorijoje, modernizavimo ir pritaikymo bendruomenės veiklai, laisvalaikio užimtumui ir poilsiui“ projektą, bus rekonstruota Biržų mieste esanti J. Janonio aikštė: įrengta miesto renginiams skirta aikštė, fontanas, takai, suoliukai ir kt. viešoji infrastruktūra, sutvarkyti jau esantys bei įkurti nauji želdynai. Taip pat sutvarkytos prieigos prie Biržų kultūros centro. Projekte numatytas ir Vilniaus gatvės tęsinio nuo J. Basanavičiaus gatvės iki J. Dagilio gatvės rekonstravimas. Taip pat bus pertvarkytas ties Vytauto ir Kęstučio gatvių sankryža Biržų mieste esantis skveras, ten įrengtas pėsčiųjų takas, poilsio aikštelė, gėlynai, suoliukai, reklaminis stendas bei kita viešoji infrastruktūra.

J. Janonio aikštės projektui įgyvendinti pasirašyta rangos darbų sutartis. Sutarties terminas – 2022 m. Bendra projekto vertė – 3 mln. 300 tūkst. Eur. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: