Biržuose bus rekonstruojamos Aušros, Stoties ir Žemoji gatvės

Biržų miesto gatvių tinklą sudaro 81,482 km, gatvių su žvyro danga yra 41 kilometras. Žvyruotos gatvės prastos, nors jomis intensyviai naudojasi gyventojai, vežami mokiniai, įvairūs kroviniai. Gatvių dulkės nusėda ant gyvenamųjų namų, augalų, kenkia žmonių sveikatai. Rajono Savivaldybė nuolat gauna skundus ir klausimus, kada gatvės bus asfaltuojamos. Praėjusiais metais buvo parengti Aušros, Stoties ir Žemosios gatvių rekonstrukcijos projektai, tačiau lėšų, kurios 2019 metams buvo gautos iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, joms rekonstruoti neužteko. Šiuo klausimu rajono meras Vytas Jareckas kreipėsi pagalbos į Seimo narį Audrį Šimą. Seimo narys patarė apie situaciją informuoti Ministrą Pirmininką ir prašyti papildomų lėšų.

Balandžio 30 dieną Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas raštu kreipėsi į Ministrą Pirmininką, Vyriausybės kanceliariją dėl papildomų lėšų skyrimo Biržų miesto gatvėms asfaltuoti. Rašte buvo prašoma rasti galimybę papildomai skirti 288 tūkstančius eurų iš Kelių priežiūros ir programos lėšų rekonstruoti intensyvioms Aušros, Stoties ir Žemajai gatvėms. Savivaldybė prie įgyvendinamų projektų žadėjo prisidėti 30 proc. biudžeto lėšų.

Į Biržų rajono savivaldybės vadovų prašymą buvo atsižvelgta. 2019 metų gegužės 15 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasirašė nutarimą ir patvirtino 2019 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo sąrašą. Šiuo nutarimu skirta lėšų trims Biržų miesto gatvėms rekonstruoti: 109 tūkst. eurų skirti Aušros, 108 tūkst. eurų – Stoties, 71 tūkst. eurų – Žemajai gatvei rekonstruoti. 10 tūkst. eurų skirta Biržų rajono mėgėjų sodų teritorijose esantiems vietinės reikšmės keliams inventorizuoti.

Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera paaiškino, kokie darbai bus atliekami minėtose trijose gatvėse. Aušros gatvė bus asfaltuojama. Žemojoje gatvėje numatyta kloti asfaltą, sutvarkyti lietaus nuotekų sistemą, apšvietimą, nutiesti šaligatvį greta „Drugelio“ vaikų lopšelio-darželio. Stoties gatvėje (rekonstruojama gatvės dalis nuo Kęstučio iki ežero) numatyta pakloti asfaltą, sutvarkyti lietaus kanalizaciją, rekonstruoti apšvietimą, nutiesti šaligatvį dešinėje gatvės pusėje, įrengti parkavimo aikštelę. Vyriausybės skirtos lėšų sumos užteks apie 70 proc. numatomų darbų atlikti, likusią sumą teks pridėti iš savivaldybės biudžeto. Netrukus bus skelbiami konkursai Žemosios ir Stoties gatvės rekonstrukcijai atlikti, o „Aušros“ gatvei rekonstruoti darbai jau nupirkti, nes šį projektą buvo planuojama įgyvendinti kiek anksčiau, bet nebuvo skirta lėšų. „Aušros“ gatvę asfaltuos UAB „Biržų ranga“.

Šiuo metu rajono Savivaldybė yra pateikusi paraiškas Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos Biržų miesto Geležinkelio, Agluonos, Žalgirio ir J. Nastopkos (antrai daliai) gatvėms asfaltuoti. Lėšų prašoma iš Žvyrkelių asfaltavimo programos ir laukiama atsakymo.

Biržų savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: