Biržuose – kraštietės Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorės Jūratės Budriūnaitės kūrybos diena

Biržuose – kraštietės Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorės Jūratės Budriūnaitės kūrybos diena

1519
0
DALINTIS

Jau tapęs tarptautiniu profesionalių teatrų festivaliu „Žaldokynės kraštas“ laikosi tradicijos artimiau supažindinti žiūrovus su krašto teatralais. Šiemet visa diena, vasario 26-oji (penktadienis), skirta iš Biržų rajono Gulbinų kaimo kilusiai Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorei Jūratei Budriūnaitei. Biržiečiai pamatys du naujausius spektaklius, kuriuose vaidina Jūratė Budriūnaitė, taip pat parodą skirtą jos kūrybai ir galės dalyvauti nemokamame renginyje – susitikime su savo žemiete aktore.

Mažieji žiūrovai Jūratę Budriūnaitę išvys elegantiškos ir paslaptingos cirko primadonos vaidmenyje, jei vidurdienį 12 val. ateis į spektaklį visai šeimai „Kaštonė“ (režisierius Arvydas Lebeliūnas) pagal rusų literatūros klasiko Antono Čechovo to paties apysaką. Pjesės autorė Daiva Čepauskaitė išsaugojo tik apsakymo veikėjų vardus ir charakterius. Kalaitė Kaštonė, žąsinas Ivanas, katinas Fiodoras ir kiaulė Chavronja spektaklyje – tai vaikai, dėl kokių nors priežasčių praradę savo namus, pamesti, pabėgę ar paklydę, priglausti cirke, kuriame auga, mokosi ir lavina savo talentus. Tačiau, bet kokiai progai pasitaikius, jie grįžta į namus, kurių niekada nesiliovė ilgėjęsi, sapnavę, apie juos svajoję. Pasak režisieriaus Arvydo Lebeliūno, „Kaštonė“ – tai spektaklis apie grįžimą namo, net jei dėl to tenka atsisakyti brangios draugystės, atkakliu darbu pasiekto populiarumo ir tikėtinos cirko artisto šlovės. Anot režisieriaus, spektaklis skirtas ne tik vaikams, jį kartu turėtų žiūrėti ir suaugusieji, tai – spektaklis šeimai.

Vaidina: Jūratė Budriūnaitė (Cirko primadona), Inga Jarkova, Rolandas Dovydaitis, Eduardas Pauliukonis, Aidas Matutis, Aurimas Žvinys, Anicetas Gendvilas, Nomeda Bėčiūtė, Danguolė Petraitytė, Juozas Žibūda, Juozas Bindokas, Romanas Dudnikas, Aurimas Pintulis. Spektaklio trukmė – 1 val. 40 min. Bilieto kaina 3 Eur , didesnėms kaip 10 asm. grupėms po 2 Eur.

Pavakary, 16 val. 30 min., aktorės Jūratės gerbėjai kviečiami į Biržų kultūros centro 2 aukšto fojė į nemokamą renginį „Teatras – mano meilė“. Susitikimą su Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktore, kraštiete Jūrate Budriūnaite ves jos kolega aktorius Juozas Bindokas. Aktorę iki šiol pažįstantys labiau kaip Margaritą iš televizijos serialo „Moterys meluoja geriau“, sužinos, kad tikroji jos meilė – teatras, kuriame ji vaidina du dešimtmečius. Per tą laiką aktorė sukūrė beveik pusšimtį vaidmenų (beje, daugelis jų – itin ryškių moteriškų charakterių), už kuriuos pelnė septynis apdovanojimus. Dar ir tai, kad dirbo mokytoja ir kartu su vyru muzikantu Vadimu Kamrazeriu vadovauja vaikų muzikos studijai „Nieko tokio“. Ir dar daug kitų dalykų, kuriuos atskleis pati aktorė ar jos kūrybai skirta paroda, kuri eksponuojama visą vasarį.

O vakare 18 val. Jūratė Budriūnaitė persikūnys į išmintingą, jautrią, supratingą ir mylinčią komivojažieriaus žmoną Lindą Lomen dviejų dalių melo dramoje „Komivojažieriaus mirtis“. „Komivojažieriaus mirtis“ (Death of a Salesman) – vieno garsiausių XX amžiaus Amerikos dramaturgų Arturo Milerio (Arthur Miller) pjesė, įvertinta Pulicerio premija, laikoma XX amžiaus dramaturgijos klasika. Dramoje per brandaus žmogaus gyvenimo vertės ir kainos suvokimą bei jauno žmogaus ieškojimų krizę ir bandymus įgyvendinti tėvo svajones atskleidžiamos tiesos ir melo, kaltės ir atsakomybės problemos. „Šiuolaikiniame ekonominiame bėgime žmogus, ieškodamas būdo išsilaikyti, praranda vertybes, šeimą, net save patį. „Komivojažieriaus mirtis“ – tai šeimos išlikimo istorija. Viskas tarsi daroma dėl šeimos, o pasirodo, kad tas nepaliaujamas bėgimas, tas aukojimasis ir aukojimas virsta šeimos susvetimėjimo tragedija“, – sako spektaklio režisierius Arvydas Lebeliūnas. Drama „Komivojažieriaus mirtis“ Valstybiniame Šiaulių dramos teatre pastatyta 2015-aisais, kai pasaulis minėjo žymiojo dramaturgo Arturo Milerio 100-ąsias gimimo ir 10-ąsias mirties metines. Nepaisant kūrėjo talento ir didžiulio indėlio į pasaulinę literatūrą, Arturas Mileris plačiajai popkultūros auditorijai labiau žinomas kaip Merlyn Monro vyras.

Vaidina: Jūratė Budriūnaitė (Linda), Antanas Venckus, Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas, Juozas Žibūda, Juozas Bindokas, Aurimas Žvinys, Danguolė Petraitytė, Rolandas Dovydaitis, Romanas Dudnikas, Monika Šaltytė, Eglė Stanišauskaitė, Inga Norkutė. Spektaklio trukmė – 2 val. 50 min. Bilieto kaina 9 Eur. Didesnėms kaip 10 asm. grupėms – po 7 Eur.


Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija
www.sdt.lt

Foto – Artūras Staponkus

NĖRA KOMENTARŲ

PARAŠYTI KOMENTARĄ

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.