Biržų rajono savivaldybės nuotr.

Biržuose lankėsi aplinkos ministras

Biržuose lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Vizito metu ministras apžiūrėjo Širvėnos ežero užtvanką, aplankė UAB „Biržų vandenys“ priklausančius Likėnų kaimo nuotekų valymo įrenginius, susitiko diskusijos su Savivaldybės vadovais, Tarybos pozicinių frakcijų pirmininkais ir administracijos darbuotojais.

Aplinkos ministras S. Gentvilas apžiūrėjęs Širvėnos ežero užtvanką, jos hidrotechninius įrenginius ir vizualiai įvertinęs būklę konstatavo, kad ši užtvanka yra unikalus statinys ir toks bene vienintelis visoje Lietuvoje. Ministras sutiko, kad Širvėnos ežero užtvankos hidrotechninio statinio būklė yra bloga ir jam reikalingas remontas arba rekonstrukcija.

Ministras atkreipė dėmesį, kad Europos sąjungos direktyvos reikalauja, jog prie vandens užtvankų būtų įrengti žuvų migracijai pritaikyti žuvitakiai. Prie Širvėnos ežero užtvankos įrengto žuvitakio nėra.  Žuvitakių įrengimui savivaldybės gali teikti paraišką dėl Europos Sąjungos paramos. Ministras akcentavo, kad teikiant paraišką dėl paramos žuvitakių įrengimui, paraiškoje galima būtų numatyti ir kai kuriuos užtvankos hidroįtvaro remonto ar rekonstravimo darbus.

Nuvykęs prie UAB „Biržų vandenys“ priklausančių Likėnų kaimo nuotekų valymo įrenginių ir juos apžiūrėjęs, ministras pritarė UAB „Biržų vandenys“ direktorei Editai Barkauskienei, kad Biržų vandentvarkos ir nuotekų valymo infrastruktūrą reikia renovuoti, patarė, kur ir kaip galima būtų ieškoti finansavimo šaltinių renovacijai, pasidalino informacija apie numatomus naujus investicinius vandentvarkos įmonėms skirtus projektus.

Susitikimo, vykusio Biržų rajono savivaldybės administracijoje, metu Savivaldybės vadovai, frakcijų pirmininkai ir administracijos specialistai aplinkos ministro teiravosi apie planuojamus įstatymų ir tesės aktų, reglamentuojančių geologinių ir inžinerinių tyrimų, būtinumą, pakeitimus, klausė, ar nenumatyta mažinti reglamentuotas vandentvarkos bei susisiekimo infrastruktūros apsaugines zonas, kokios prevencinės gamtosauginės priemonės yra numatytos, kokie pakeitimai, susiję su plastiko ir kitų pakuočių tvarkymu ir rūšiavimo infrastruktūros plėtra, laukia bei uždavė kitų aktualių su taršos prevencija ir kontrole, gamtos apsauga, vandentvarka, infrastruktūros plėtra susijusius klausimus. S. Gentvilas pristatė ministerijos įgyvendinamus, vykdomus projektus, inicijuojamus įstatymų ir  teisės aktų pakeitimus, bei kuo jie bus naudingi savivaldai.

Savivaldybės vadovai dėkojo aplinkos ministrui už skirtą laiką ir dėmesį Biržų kraštui, dalykišką ir konkretų susitikimą.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: