Biržuose mokesčiai už verslo liudijimus nesikeis

Biržų rajono savivaldybė patvirtino fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, taikomus  įsigyjant verslo liudijimus 2021 metais vykdomai veiklai.

Biržų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programos valdymo komisija, atsižvelgusi į karantino metu taikytas verslo suvaržymo priemones, pasiūlė nedidinti mokesčio už verslo liudijimus tarifų 2021 metais. Komisija siūlo nepopuliarioms ir mažiau populiarioms, sezoninio pobūdžio veikloms, kurioms buvo nustatytas 35 Eur mokesčio tarifas, suvienodinti mokesčio tarifą su tokio pobūdžio veikloms nustatytu 12 Eur tarifu ir 2021 m. šioms veikloms taip pat nustatyti 12 Eur mokesčio tarifą. Likusioms veiklos rūšims nustatyti tokius pat mokesčio už verslo liudijimą tarifus, kokie buvo nustatyti 2020 metais, taip pat nustatyti tas pačias mokesčio už verslo liudijimą lengvatas.

„Siekdami ir toliau skatinti rajono gyventojus užsiimti ūkine-ekonomine veikla, skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, 2021 metams paliekame galioti šių metų pajamų mokesčių už verslo liudijimus tarifus. Kviečiame gyventojus, turinčius galimybę užsiimti atitinkamomis veiklomis, rinktis verslo liudijimą kaip paprasčiausią ir minimaliai apmokestintą formą savo veiklos pradžiai“, – sakė Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas.

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas savivaldybių taryboms suteikia teisę nustatyti fiksuoto dydžio pajamų mokestį veiklos rūšims, nurodytoms Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše, be apribojimų visoms Sąraše nurodytoms veikloms, neatsižvelgiant į veiklos vykdymo teritoriją bei nustatyti asmenų grupes, kurioms būtų taikomos mokesčio lengvatos.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė iš Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo išbraukė variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, vandentiekio, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimo ir elektros sistemų įrengimo pastatuose bei elektros įtaisų įrengimo ir remonto veiklas, vaikų priežiūros ir auklių veiklas. Nuo 2020 m. liepos 1 d. verstis šiomis veiklomis įsigijus verslo liudijimą nebus galima.

Biržų rajono savivaldybės taryba, skatindama gyventojus užsiimti veiklomis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, 2020 m. taiko 50 proc. pajamų mokesčio už verslo liudijimą lengvatas pensinio amžiaus gyventojams, tėvams, auginantiems tris ir daugiau vaikų, arba auginantiems bent vieną neįgalų vaiką, tėvams, vieniems auginantiems vaikus, asmenims, įsigyjantiems verslo liudijimą verstis tradicinių amatų veikla, ir asmenims, gaunantiems laikotarpiu, kuriam įsigyjamas verslo liudijimas, su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų. Neįgaliesiems asmenims, kuriems nustatytas 30–40 proc. darbingumo lygis – sumažino 60 proc., o asmenims, kurių darbingumo lygis 45–55 proc. – 40 proc.   Bedarbiams, kurie nustatyta tvarka įregistruoti teritorinėje darbo biržoje sumažino mokestį 40 proc. Nuo mokesčio už verslo liudijimą atleisti neįgalieji, kuriems nustatytas 0–25 proc.  darbingumo lygis, ir mokiniai (studentai).

Prognozuojama, kad 2021 metais už išduodamus verslo liudijimus į Biržų rajono savivaldybės biudžetą gali būti surinkta apie 20 tūkst. Eur pajamų, suteikta apie 7 tūkst. Eur lengvatų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: