Bistrampolio dvare koncertas „Afrikos deimantas“

Šį sekmadienį, liepos 26 d. 17 val. Bistrampolio dvare vyks koncertas „Afrikos deimantas“. Koncerte pamatysite dainininką Njabulo Madlala (baritonas, P.Afrika), Vilniaus savivaldybės Šv.Kristoforo kamerinis orkestras, dirigentas Donatas Katkus. Programoje klasikinės arijos ir P.Afrikos dainos.

NJABULO MADLALA (baritonas, Didžioji Britanija/Pietų Afrikos Respublika)

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis, nepaprasto grožio, „kreminiu“ tembru apdovanotas vokalistas, meilę muzikai paveldėjo iš savo močiutės. N. Madlala tobulinosi tarptautinėje vokalo akademijoje Kardife, o klasikinės muzikos paslapčių sėmėsi „Guildhall“ muzikos ir dramos mokykloje Londone. Charizmatiškasis dainininkas žavi ne tik nepriekaištingu balso valdymu, bet ir išskirtiniu aktoriniu meistriškumu, komunikabilumu. Šių savybių derinys jam lėmė ne tik publikos simpatijas, bet ir ne vieną pergalę įvairiuose konkursuose: 2010 m. N. Madlala laimėjo prestižiškiausius Didžiosios Britanijos operinio dainavimo „Kathleen Ferrier“ apdovanojimus, 2012 m. nugalėjo „Royal Overseas League“ konkurse, o 2014 m. tapo „Standart Bank Young Artist“ laureatu.
„Iš šešių dalyvių, vienintelio jo balsas harmoningai išgavo brandų skambesį visuose registruose. Išmintingai pasirinkta programa atskleidė tai, ką jis geba geriausiai. Jo muzikalumas pakeri, be to išvengta ir per garsaus dainavimo klaidos, kurią darė kiti konkursantai. Jis yra vertas laimėtojo vardo“, – N. Madlalos pasirodymą „Kathleen Ferrier“ konkurse gyrė seniausias Didžiosios Britanijos klasikinės muzikos žurnalas „Musical Opinion“.
Pakerėjęs autoritetingus žiuri narius ir muzikos kritikus, dainininkas kelią į muzikos olimpą skinasi svarbiausiose Anglijos scenose dainuodamas žymiausias baritono partijas ir bendradarbiaudamas su garsiais orkestrais. „Mid Wales“ operoje Velse atlikėją sutiksite W. A. Mozarto „Donžuane“, Olandijos parko operoje N. Madlala persikūnija į Don Fernandą „Fidelijuje“, muzikantą Šchaunardą „Bohemoje“ ir gražuolį „Mergelėje iš Vakarų“, Karališkoje operoje jis tampa žveju „Nakties paukštyje“, o Grange parko operoje – baronu Skarpija „Toskoje“. Ir tai tik dalis vaidmenų, kurie visuomet pastebimi bei puikiai vertinami.
Ir nors neilgai truko, kol baritonas nedidelę Inanda gyvenvietę Durbano priemiesčiuose iškeitė į prestižines pasaulio scenas bei sulaukė kritikų pranašysčių apie įspūdingą operos solisto karjerą, N. Madlala nepamiršta savo šaknų. Vaikystėje prieš miegą girdėtomis dainomis atlikėjas nesibodi pasidalinti pasirodymų metu, o prieš metus išleistame debiutiniame albume „Songs of home“ (liet. „Namų dainos“), šalia klasikinių J. Strausso, F. Schuberto, R. Schumanno, elegantiškų R. Quilterio ar dvasingų R. Vaughano Williamso kūrinių, skamba ir Pietų Afrikos melodijos, atskleidžiančios visai kitokią atlikėjo pusę.
„Pasirinkti kūriniai – kelionės iš dulkėtų Durbano gatvelių į klasikinės muzikos ir dainų pasaulį atspindys. Albumą įkvėpė Pietų Afrikos dainos, kurias girdėjau iš močiutės, taip pat M. Makeba, S. Khumalo ir D. Fisher-Dieskau muzika. Unikali Afrikos harmonija ir ritmai persipina su klasika, Zulu ir Chosu gyventojų vartojamas „click“ dialektas papildo anglų kompozitorių kūrinius. Tai ribų neturinti gyvenimo kelionė,“ – albumą apibūdina atlikėjas.
„Skirtingos dainos atskleidžia N. Madlalos asmenybę, atsidavimą, nuostabų balsą ir nepriekaištingą atlikimą,“ – debiutinį baritono įrašą įvertino šiuolaikinės klasikinės muzikos kūrėjas Robertas Hugillas.

Vilniaus miesto savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS
Dirigentas DONATAS KATKUS

Vilniaus miesto savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) – tai kolektyvas garsus savo universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Todėl jis – laukiamas svečias ne tik Lietuvos bei užsienio šalių prestižiškiausiose koncertinėse salėse (tame tarpe Théatre des Champs-Elysées, M. Glinkos, P. Čaikovskio ir kt.), bet ir estrados scenoje ar net smėlio karjeruose…
Per savo gyvavimo metus Šv. Kristoforo kamerinis orkestras yra pelnęs platų pripažinimą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Kolektyvas sėkmingai reprezentuoja Lietuvos kultūrinius pasiekimus tarptautiniuose renginiuose, pvz., Probaltica (Lenkija), Wraclavia Cantats (Lenkija), Tubin (Suomija), Pärnu (Estija), Europaeisches Musikfest Münsterland, Kaskados, Mystik und Maschine , Berlin Jazz, Hermann Hesse (Vokietija), Berliozo (Prancūzija), Reykholt (Islandija) festivaliuose ir kt.
Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras nuolat bendradarbiauja su žinomais Lietuvos ir užsienio kolektyvais bei solistais, iš kurių būtų galima išskirti: Violetą Urmanavičiūtę-Urmaną (sopranas), Alfredo Nigro (tenoras), Maksimą Vengerovą (smuikas), Maria João Pires (fortepijonas), Kerstin Avemo (sopranas), Virgilijų Noreiką (tenoras), David Geringą (violončelė), Maria Cliegel (violončelė), Leonid Chizhik (fortepijonas), Konstantin Lifschitz (fortepijonas), Tamami Honma (fortepijonas), Petrą Geniušą (fortepijonas), Julian Joseph (fortepijonas), Petrą Vyšniauską (saksofonas), Camilla Hoitenga (fleita), Linda Maxey (marimba), Anton Barakhovsky (smuikas), Jacques Israelievitch (smuikas), Moti Shmit (smuikas) ir kt.
Iš kitų Lietuvos kolektyvų Šv. Kristoforo kamerinis orkestras išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, dar yra ir „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. Šiandien jo repertuare – daugiau kaip trisdešimties Lietuvos autorių opusai: nuo senosios muzikos iki Lietuvos muzikos akademijos studentų darbų. Orkestras yra atlikęs beveik visus F. Bajoro, B. Kutavičiaus, O. Balakausko kūrinius styginiams. Ne mažiau dėmesio skiriama ir šiuolaikinei užsienio kompozitorių muzikai – P. Vasko, E.-S.Tüüro, J. McCabe‘o, Shin, A. Ruoffo, R. Sierros ir daugelio kitų kompozitorių kūriniams.
Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras taip pat yra plačiai žinomas kaip novatoriškas, drąsus ir šiuolaikiškas kolektyvas: orkestro muzikantai nuolat dalyvauja netradicinėse akcijose, intriguojančiuose džiazo, roko, pop muzikos projektuose. Vienas sensacingiausių pastarojo meto orkestro pasirodymų – pirmą kartą atliktas koncertas oro balione!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: