AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2016-09-03

Bistrampolio dvare lankėsi ypatingi svečiai

Paskutinį vasaros mėnesį Bistrampolio dvare lankėsi ypatingi svečiai: informacijos apie savo šeimą ieškojo tremtinio sūnus su žmona. Lietuvos istorija besidomintys svečiai ne tik stengėsi kuo daugiau sužinoti, bet ir įamžinti represijų aukų kapines bei kitas istorines vietas.

Turtingą istoriją menantis – Bistrampolio dvaras dažnai sulaukia netradicines vietas mėgstančių žmonių iš Lietuvos ir užsienio. Nors dvaro istorija nuolat papildoma ir atnaujinama iškylančiomis naujomis detalėmis, jo valdytojui nesvetima ne tik Bistrampolio, bet ir Lietuvos istorija. Kasmet Rimantas Gudelis vyksta tvarkyti tremtinių kapų, tad nenuostabu, kad šiuo istorijos etapu besidomintieji informacijos rinkti atvyko į šį dvarą. Bistrampolios večiai sako, nors ir norėję, tačiau lig šiol neturėję galimybės gyventi Lietuvoje.

Bistrampolio dvaro svečiai iš Rusijos teigia, jog juos labai džiugina jau nuveikti darbai, tačiau idėjų netrūksta ir ateičiai. Represijų politiką būtina įamžinti ir atminti tam, kad tokie dalykai niekada nepasikartotų.

Kelias savaites viešėję Bistrampolio dvaro svečiai tikina, jog jiems Lietuva paliko įspūdį: patinka nuostabi gamta, draugiški ir aktyvūs gyventojai, tačiau nustebino itin dažnai lietaus lašais „pravirkstantis“ dangus.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: