Bistrampolio dvare Sauliaus Petreikio debiutinio albumo LOWLANDS pristatymas

Šį sekmadienį, rugpjūčio 23 d. 17 val. Bistrampolio dvare Sauliaus Petreikio debiutinio albumo LOWLANDS pristatymas.

Saulius Petreikis – lietuvių trimitininkas, multiinstrumentininkas, kompozitorius. Muzikuoja kaip įvairių grupių narys ir solistas, dalyvauja klasikinės muzikos, etnodžiazo, dainuojamosios poezijos, fusion ir world music projektuose. Muzikas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė klasikinio trimito studijas, o pastaruosius 10 metų aktyviai gilinasi ir į pasaulio tautų muziką. Jam pavaldžios klasikinė, indiškos bansūri, kiniškos hulusi bei dizi, graikiškos flojera, Šiaurės bei Pietų Amerikos ir nepalietiškos fleitos, airiški bei škotiški vislai, persiški najai, armėniški dudukai bei zurnos, slovakiškos fujaros, itališkos, Pietų Amerikos bei vengriškos okarinos, australiškas didžeiridu, Karibų salų kriauklės, slovakų švilpos, lūpinės armonikėlės. Taip pat jis muzikuoja havajietiška ukulėle, afrikietiška kalimba, šekere, džiambe, praktikuoja gerklinį tuvių bei obertoninį Tibeto vienuolių giedojimą bei, žinoma, didelį dėmesį skiria lietuvių liaudies muzikai, – groja įvairias ragais, švilpynėmis, birbynėmi, skudučiais, lumzdeliais, Sekminių rageliais bei kanklėmis. Grojimo Rytų kraštų pučiamaisiais instrumentais paslapčių jis sėmėsi pas armėnų, persų ir indų tradicinės muzikos atlikėjus: Dživaną Gasparianą, Mohammadą Rasouli, Nadapremą (Ernestą Jepifanovą). Muzikuodamas atlikėjas lengvai jungia lengvabūdišką žaismingumą ir gilų nuoširdumą, spontanišką raišką ir polinkį į įvairių stilių sintezę.

Atlikėjas koncertuoja su daugeliu Lietuvos orkestrų, įvairiais styginių kvartetais ir kitais pasaulinio lygio muzikais. Su solo programa Saulius jau aplankė Daniją, Latviją, Portugaliją, Belgiją bei Liuksemburgą; su kitais muzikiniais projektais grojo Suomijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Balkanų šalyse, Olandijoje bei Rusijoje, ir visur klausytojai jį įvertino kaip išskirtinį bei originalų atlikėją bei kūrėją. Saulius Petreikis bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos ir pasaulio menininkais, ne tik muzikantais, bet ir šokėjais, aktoriais, režisieriais, nes Sauliaus programa įvairi bei kiekvieną kartą vis kitokia, pritaikyta erdvei, kurioje yra pristatoma, bei klausytojams.

Sauliaus Petreikio instrumentinė muzika savitai jungia populiariosios ir klasikinės muzikos, folkloro, džiazo ir world music bruožus. Sauliaus komponuojamų garsų šaknys – tai tarsi ta sakrali vieta, iš kurios išauga mitinio Pasaulio medžio kamienas. It medžio šakose giedantys paukščiai skamba ir dailiai pinasi įvairių tautų muzikos instrumentų balsai. Jie sukuria savitą tembrų ir stilių harmoniją, klausytojui atverdami šviesią ir vaiskią skambesio erdvę. Kiekvienas kūrinys – tai vis naujos muzikanto kūrėjo pusės atskleidimas, tai šviesos ir tamsos žaismas viename kambaryje, o naujausias Sauliaus Petreikio solinis albumas „Lowlands“ sukurtas Škotijoje pulsuoja airiškos džigos ritmu, dvelkia nevaržomu žaismingumu, kurį keičia duduko ilgesys ar tragiškas pasakojimas apie vilkolakį ir jo meilę.

Albumo pavadinimas „Lowlands“ klausytojui atsiskleidžia įvairiomis prasmėmis. Viena jų – Žemaitija, Vakarų Lietuvos etnografinis regionas, iš kurio yra kilęs ir pats atlikėjas, o platesne prasme – tai žemumos, lygumos ir slėniai, jose kuriose glūdi kiekvieno mūsų šaknys, vieta į kurią kaskart sugrįžtame.

SAULIUS PETREIKIS (trimitas, klasikinė fleita, wistle, airiška fleita, bansuri, ney, dudukas, diatoninė birbynė, lamzdelis, sekminių ragelis, klarnetas, ožragis, vokalas)
JONAS KRIVICKAS (gitara, vokalas)
TADAS DEŠUKAS (mandolina, smuikas, altas, vokalas)
DONATAS PETREIKIS (saksofonas, gitara, fleita, perkusija, vokalas)
GEDIMINAS MAČIULSKIS (balafonas, perkusija, kalimba, kalbantis būgnas, vokalas)
MINDAUGAS BALČIŪNAS (fortepijonas, klavišiniai)
ANDRIUS DAUGIRDAS (bosinė gitara, vokalas)
VYTIS VAINILAITIS (būgnai)

Programoje: instrumentinė muzika savitai jungianti populiariosios, klasikinės, folkloro, džiazo ir liaudies muzikos bruožus.

Trukmė: 1 val. 30 min.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: