Bistrampolio dvare skleisis raitelių, žirgų ir muzikantų talentai

Liepos virsmas į rugpjūtį Bistrampolio dvare jau tradiciškai bus pažymėtas šventine nuotaika: čia, liepos 31-ąją, lankytojų laukia Bistrampolio dienos renginių gausa.

Kiekvieno skoniui

Programa prasidės jau 11 valandą žirgų konkūro varžybomis „Bistrampolio taurė“, kurių metu varžysis Panevėžio rajono kviestiniai raiteliai.

Pasak organizatorių, kiekvienais metais šis renginys sutraukia didelį skaičių lankytojų, tačiau šįmet programos apimtį kiek pakoregavo vis dar šalyje siaučiantis koronavirusas. Vis tik, jau ketvirtus metus vykstančio konkūro dalyviams bus galimybę pademonstruoti savo grakščius šuolius ir išpuoselėtus žirgus, o jų pastangos bus apdovanotos atminimo taurėmis bei rozetėmis.

Konkūras – jojimo per kliūtis sportas, bene vienintelis, kuriame visiškai nesvarbu sportininkų lytis.

„Svarbiausia, koks yra raitelio ir žirgo ryšys“, – sako Bistrampolio dvaro žirgų trenerė Elita Imbrasienė.

Eilę metų ir pati dalyvaujanti bei prizines vietas skinanti moteris atvirauja, jog iki šiol pasitaiko atvejų, kad žirgas jau nuo pirmų varžybų akimirkų ima nepaklusti.

„Žirgas, jeigu jaudinasi raitelis, perima jaudulį ir pats“, – paaiškina E. Imbrasienė.

Pastebima, jog žirgai kartais ima stresuoti, jeigu varžybose būna vieni, be savo gentainių, gyvenančių tame pačiame žirgyne. Vis tik labai svarbų vaidmenį atlieka ir tai, kokia yra žirgo varžybinė patirtis.

Trenerė pastebi, jog nemažai žmonių norėtų pradėti jodinėti žirgais, tačiau nedrįsta.

„Amžiaus limito šiame sporte nėra – ar žmogui treji, ar šimtas. Jeigu gali sėdėti balne – gali joti. Nepaisant to, kelerių metų startuoja, visi gali pakilti į aukštumas“, – šypsosi Bistrampolio dvaro žirgų trenerė.

Kvies pas kaimynus Komarus

Po varžybų, 17 val., savo talentu lankytojus užburs svečiai iš kaimyninės Lenkijos. Savo programą pristatys festivalio „CHOPIN en VACANCES“ dalyviai. Jaunieji Lenkijos fortepijono virtuozai – Aleksander OPOLSKI ir Kamila SACHARZEWSKA – žiūrovams paskambins užburiančius rečitalius. Programoje skambės Domeniko Skarlačio, Frederiko Šopeno. Karolio Szymanowskio, Moritzo Moszkowskio, Piotro Čaikovskio muzika.

Bistrampolio dvaro valdytojas, dr. kun. Rimantas Gudelis pripažįsta, jog ankstesnių metų renginiai būdavę turtingesni savo turiniu.

„Kelerius paskutinius metus rengdavome ne tik konkūrą, bet vykdavo ir Bistrampolio mūšio rekonstrukcija, pernai metais pašventinome istorinį akmenų kelią, naujas parko skulptūras. Šiais metais turėsime tik konkūrą ir kaimynų iš Lenkijos muzikinį pasirodymą, be to, mus tradiciškai aplankys ir Bistramų palikuonys.“

Rugpjūčio 1-ąją, Bistrampolio festivalis keliasi į Palėvenės Šv. Domininko bažnyčią, kurioje vyks Tituliniai Šv. Domininko atlaidai. Šią dieną bus paminėta Šv. Domininko bažnyčios 345 metų sukaktis, kurios atminimui 11 valandą bus pristatyta fotografijos paroda.

Vidurdienį Šv. Domininko bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios, kurių metu giedos Palėvenės Šv. Domininko bažnyčios choras (vadovė Gintautė Bakanavičienė). Atlaidų apeigoms vadovaus Kupiškio dekanato dekanas kun. Mindaugas Kučinskas.

Iš karto po jų, Palėvenės (Komarų) dvaro parke dar vieną muzikinę programą dovanos festivalio „CHOPIN en VACANCES“ dalyviai. Rečitalius pristatys Mikołaj Ólafur Frach ir Jan Nicewicz.

Visi renginiai yra nemokami. Prašome laikytis tuo metu galiojančių saugumo reikalavimų.

Bistrampolio dvaro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: