Bitės bibliotekoje susitikimas su Audroniu Liuga ir filmo „Eimuntas Nekrošius. Tėvo kėdė“ peržiūra

Birželio 11 d. 16 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaromas jau vienuoliktus metus sėkmingai vykstantis projektas „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XI”. Filmą „Eimuntas Nekrošius. Tėvo kėdė“, skirtą vienam žymiausių Lietuvos teatro grandų Eimuntui Nekrošiui, pristatys jo autorius, Lietuvos valstybinio jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga.  Filmo režisierius Juozas Javaitis.

Iškilus režisierius E. Nekrošius savo talentu pakerėjo ne tik Lietuvą, bet ir Italiją (filmas jau buvo pristatytas Romoje). 2013-aisiais režisierius dirbo meno vadovu renesansiniame Teatre Olimpico (Vicenza, Italija) – seniausiame pasaulyje uždarų patalpų teatre. Pasirodyti jame – garbė bet kuriam kūrėjui. Čia E. Nekrošius pastatė spektaklį „Jobo knyga“. Jame per tėvo ir vaiko ryšį žvelgiama į Šventojo Rašto istoriją. Santykis tarp tėvo ir sūnaus labai savitai perteiktas ir legendiniame spektaklyje „Hamletas“.

E. Nekrošiaus tėvas buvo savamokslis stalius, kūręs įvairius medžio dirbinius. Ne viena jo rankomis pagaminta kėdė buvo panaudota režisieriaus spektakliuose ir kartu su juo apkeliavo visą pasaulį.

Filme svarbus ne tik šeimos ryšys, bet ir apskritai kūrėjo santykis su aplinkiniu pasauliu. Tai – pasakojimas apie paslaptingą ryšį tarp tėvo ir sūnaus, namų ir pasaulio, žmogaus ir Dievo.

„Net nedrįsčiau sakyti, kad tai filmas apie E. Nekrošių. Manau, jog tokio filmo sukurti apskritai neįmanoma. Tai asmeniškas paliudijimas apie šį žmogų, kurį pažinojau 20 metų. Kai filmuodavau, negalvodavau, kad kada nors iš to kursiu filmą“, – sakė A. Liuga.

Eimunto Nekrošiaus tėviškė Šiluva – mažas miestelis, garsėjantis kaip maldininkų lankoma šventa vieta. Režisierius dažnai leisdavo vasaras tėvų namuose. Jis ir palaidotas netoli Šiluvos bazilikos.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: