Bitės bibliotekoje susitikimas su prof. dr. Viktorija Daujotyte ir jos bendražygiais

Rugsėjo 22 d. 16 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14, Panevėžys) vyks renginys, skirtas lietuvių literatūros tyrėjos prof. dr. Viktorijos Daujotytės-Pakerienės garbingai sukakčiai paminėti.

Renginyje susitiksime su lietuvių literatūros tyrėja, literatūros teoretike, kritike prof. dr. V. Daujotyte, ilgus metus dirbusia Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedroje ir išugdžiusia daugybę gimtosios kalbos puoselėtojų. Už nuopelnus profesorė apdovanota Nacionaline kultūros ir meno premija (1993), Nacionaline pažangos premija (2009), Lietuvos mokslo premija (2013).

Buvę studentai, bendražygiai ir bendrakeleiviai susirinks kalbėti, diskutuoti ir dėkoti jai už susitikimus, už knygas, už literatūros ir visos kultūros išskirtinį matymą, įžvalgas, jungtis, giluminį lietuvybės žinojimą, džiaugsmą ir nerimą dėl svarbiausių tautai dalykų.

Bibliotekoje savo įžvalgomis dalinsis rašytoja, prof. dr. Brigita Speičytė, literatūros kritikas, eseistas Valentinas Sventickas, literatūros tyrėjas, kritikas, vertėjas doc. dr. Marijus Šidlauskas, poetas, eseistas, žurnalistas Rimvydas Stankevičius, aktorius, režisierius Albinas Kėleris, vyskupas Jonas Kauneckas, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

 „Kas man yra kultūra? Aš sakyčiau, kad kultūra yra mano pačios galimybė vis iš naujo ją atsirinkti, pasirinkti, susirinkti“ – yra sakiusi dr. V. Daujotytė.

Susibūrimą bibliotekoje norisi įvardinti jau beveik pamirštu lietuvišku žodžiu – sambaris. Į sambarius rinkdavosi žmonės dėkoti Dangui ir Žemei už rudenio gėrybes. Čia dėkosime Žmogui už jo šviečiančius darbus kultūrai ir pačiam mūsų buvimui.

Renginys iš projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XI“, skirto populiarinti Valstybės kultūros ir meno premijomis (nacionaline ir vyriausybės) apdovanotų menininkų kūrybą Panevėžio regione.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: