Biudžeto ir finansų komitetas lankėsi Medininkų pasienio kontrolės poste

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį lankėsi Medininkų pasienio kontrolės poste. Komiteto nariai domėjosi posto infrastruktūra ir įranga, dėl kurios Muitinės departamentas išreiškė susirūpinimą. Viena iš Medininkų kontrolės posto problemų – per siauras tarpukelis tarp Medininkų – Kamennyj Log pasienio kelio postų riboja krovininių automobilių pralaidumą.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Petras Narkevičius iškėlė mintį, kad siekiant spręsti šią problemą, eismo juosta, skirta ES transporto priemonėms, galėtų būti naudojama ir trečiųjų valstybių transportui.

Muitinės pareigūnai nurodė, kad taip pat reikalingas papildomos eismo juostos įrengimas Raigardo pasienio kelio poste. Muitinės pareigūnų darbą galėtų palengvinti stacionarūs rentgeno įrenginiai Raigardo bei Šalčininkų pasienio kelių postuose. Visos šios priemonės reikalingos, siekiant efektyvios kovos su kontrabanda.

Vizito metu buvo išsiaiškinta, kad 2015 m. sausio – kovo mėn. dėl muitų teisės aktų pažeidimų muitinės pareigūnai sulaikė prekių, kurių preliminari vertė – 16,9 mln. eurų, o per šį laikotarpį į valstybės biudžetą surinkta daugiau kaip 33 mln. eurų mokesčių (muitų, akcizų, PVM).

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: