Blogėjant epidemiologinei situacijai panevėžiečiai raginami aktyviau skiepytis

Šalyje blogėjant epidemiologinei situacijai panevėžiečiai raginami aktyviau skiepytis nuo COVID-19 ligos.

„Kiekvieną dieną stebime sergamumo koronaviruso infekcija skaičius ir matome, kad jie nuolat auga. Džiaugiamės, kad situacija Panevėžyje kol kas nėra kritinė ir siekdami išvengti infekcijos paplitimo raginame žmones nedelsti bei dar nepasiskiepijusius tą padaryti čia ir dabar. Be to, jau tam tikroms gyventojų grupėms galima revakcinuotis ir trečiuoju skiepu“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Remiantis statistiniais duomenimis per praėjusią parą Panevėžyje užfiksuoti 26 nauji susirgimai COVID-19 liga. Iš viso mieste serga 222 asmenys, naujų atvejų skaičius sergančiųjų koronaviruso liga per 14 dienų, tenkantis 100 tūkst. gyventojų užfiksuotas 293,1.

„Džiugu, kad užkirsti virusui kelią pasiruošusios ir visos Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje esančios ugdymo įstaigos, kurios dalyvauja testavime. Įkimokyklinio ugdymo įstaigose kas 14 dienų taikomas aplinkos paviršių ėminių tyrimas PGR metodu, o mokyklose mokiniai kas 3-5 dienas savanoriškai atlieka greituosius antigeno testus. Artėjant šaltajam metų periodui ir mutuojant COVID-19 virusui, labai svarbu padaryti viską, kad  užkirstume kelią jam plisti, apsaugotume silpnesniuosius visuomenės narius. Todėl siekdami, kad didesnė visuomenės dalis įgytų imunitetą šiam klastingam virusui raginame tėvelius pasirūpinti savo vaikais ir vyresnius nei 12 metų panevėžiečius paskiepyti. Kviečiu kiekvieną būti atsakingu piliečiu, saugoti save, savo draugus, artimuosius“, – teigia K. Armonavičius.

Primename, kad asmenys nuo 12 metų amžiaus gali būti skiepijami COVID-19 – „Comirnaty“ ir „Spikevax“, kurią gamina farmacijos kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“. Šiomis vakcinomis yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų daroma, atitinkamai, 21 ir 28 dienų pertrauka. Kitos dvi Lietuvoje naudojamos vakcinos – „Vaxzevria“ ir „Janssen“ – yra registruotos vyresnių nei 18 metų žmonių skiepijimui. Vykstant skiepytis reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o skiepijant vaikus nuo 12 m. juos turi atlydėti vaiko atstovai (tėvai ar globėjai) turėti tai patvirtinantį dokumentą (gimimo liudijimą ar dokumentą liudijantį globėjo paskyrimą).

Norint gauti trečią skiepą neteikiant prioriteto, bus revakcinuojami:

vyresni nei 65 metų sulaukę asmenys;

didžiausios rizikos pacientai, t. y. onkohematologiniai, dializuojami pacientai, asmenys, kuriems atlikta organų transplantacija, autoimuninėmis ligomis sergantys, kai jiems taikoma imunosupresinė terapija, asmenys, sergantys tam tikromis kraujo ligomis;

palaikomojo gydymo ir slaugos pacientai;

gydymo įstaigų darbuotojai, praktikantai ir savanoriai;

mobilių punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojai;

socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai ir savanoriai, neįgaliųjų asmeniniai asistentai, gestų kalbos vertėjai;

laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojai;

COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius;

vaistinių darbuotojai;

savivaldybės ir gydymo įstaigų vairuotojai, pervežantys asmenis, sergančius arba įtariamus, kad serga COVID-19 liga.

Trečiąjį skiepą asmenys gali gauti praėjus ne mažiau kaip 180 dienų nuo antrosios vakcinos dozės, jei buvo paskiepyti „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinomis. Gyventojai taip pat galės rinktis, ar skiepytis ta pačia, ar kito gamintojo sukurta vakcina. Vyresnio amžiaus asmenims, atsižvelgiant į lėtines ligas ar sveikatos būklę, dėl vakcinų pasirinkimo rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju. Asmenys, norintys pasiskiepyti trečiuoju skiepu, kviečiami registruotis www.koronastop.lt arba skambinti Karštąja linija 1808.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: