„BONJOUR, MAESTRO“ įvyko ir praturtino miestą naujomis teatro legendomis

Pernai birželio viduryje miestą išjudinęs ir papuošęs festivalis „Bonjour, Maestro“ šiemet pasikartojo, tačiau kitaip. Negavus projektinio finansavimo, renginys įvyko padedant privatiems rėmėjams ir persikėlė po Juozo Miltinio dramos teatro stogu.

„Šiemet išsiskyrė du pagrindiniai akcentai: susitikimas su aktoriais – „Miltinio jaunimėliu“, anot jų pačių, ir fotomenininko Stanislovo Bagdonavičiaus sukurtų atvirukų, skirtų Reginai Zdanavičiūtei, Stasiui Petronaičiui, Algirdui Paulavičiui, Daliai Melėnaitei ir Rudolfui Jansonui, pristatymas“, – sakė „Bonjour, Maestro“ sumanytoja ir organizatorė Jūratė Kavaliauskienė, Všį „Dermė“ vadovė.

Taip jau sutapo, kad birželio 12-ąją scenos primadona Regina Zdanavičiūtė sulaukė 90-mečio jubiliejaus. Ta proga teatre parengta paroda „Bonjour, Madame Regina!”, kurią pristačius, rožių žiedlapiais nubarstytas takas nuvedė renginio dalyvius į teatro Mažąją salę.

Mylimiausia metų aktore šiemet žiūrovų išrinkta Inga Talušytė pasitiko žiūrovus kaip simbolinė Aktorė, kuri po gracingo šokio nusivalo grimą ir ima betarpiškai bendrauti su žiūrovais.

S.Bagdonavičius buvo pakviestas atskleisti, kaip gimė sumanymas kurti didesnio, nei įprasta, formato atvirukus su aktorių portretais, – tam, kad įamžintų mūsų mylimų artistų veidus ir būtų patogu rašyti autografus.

Daugiausiai džiaugsmo žiūrovams suteikė aktorių A.Paulavičiaus, D.Melėnaitės,  R.Jansono prisiminimai. Publikai rūpėjo viskas “iš Miltinio laikų” – senieji spektakliai ir jų kūrimo niuansai, komiškos situacijos supainiojus tekstą, gastrolių nuotykiai, aktorių buitis ir honorarai, svečiavimasis Miltinio namuose, net meilės romanai.

Teatro legendomis jau virsta istorijos, kaip A.Paulavičius Ispanijoj pirko savo puošnųjį vilnonį kaklaraištį, arba kokiu būdu ant “raskladuškės” užmigusi scenos žvaigždė atsibudo vidury stadiono…

Jauki, bičiuliška atmosfera tvyrojo salėje, nes į renginį atėjo TA publika, – puošni, elegantiška, mačiusi brandžiausius teatro pastatymus, – nuolatiniai kultūrinių renginių lankytojai ir puoselėtojai.

Vakaras neprailgo, tęsėsi prie vyno taurės, skanaujant braškes, naminę duoną, lietuvišką sūrį, medų. Aktoriai dalijo autografus, rašė gražius žodžius ir individualius linkėjimus savo gerbėjams.

Šiemet kiekvienas atvirukas turi savo mecenatą: Reginos Zdanavičiūtės atviruko rėmėjas –  AB „Linas Agro“ (vadovas Darius Zubas), Stasio Petronaičio – V. Gikniaus įmonė „Kaukas“ (vadovas Viturys Giknius), Dalios Melėnaitės – Genovaitė ir Zenonas Jansonai, Algirdo Paulavičiaus – UAB „Agrolitpa“ (vadovas Virginijus Kliučininkas), Rudolfo Jansono – UAB „Aukštaitijos vandenys“ (vadovas Saulius Venckus).

Atvirukus išleido ir leidybą parėmė UAB „Viskas reklamai“. Ant vaišių stalo kvepėjo šviežutėlės Speičių ūkio braškės ir „Velželio duonos“ naminė duonelė. Takus žiedlapiais nubarstė ir puikias gėlių puokštes sukūrė Ingridos Iškauskienės gėlių salonas. Archyvines fotografijas parodai parengė Ramūno Puriuškio fotolaboratorija „FotoLabas“.

Organizatoriai nuoširdžiausiai dėkoja jiems už supratimą, dosnumą bei galimybę surengti nekasdienę šventę miesto kultūrinei šviesuomenei.

Ar kitąmet trečiąkart sveikinsimės „Bonjour,  Maestro“?

„Kaip tai vyks – idėja dar bręsta. Tačiau aišku, kad festivalį rengsime ir būtinai tuo pačiu vardu. Turtingos prigimties ir universalių gabumų asmenybė Maestro Miltinis – plati ir vienijanti sąvoka. O jo išugdyti „miltinukai“ – ne mažiau svarbūs ir reikšmingi miestui“, – teigia J.Kavaliauskienė.

Tad sakome: Iki kitų metų birželio!

 

Gertrūda Rinkūnienė, JMDT literatūrinės dalies specialistė

Ingridos Žilėnaitės fotoreportažas

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: