Brakonieriai elnienos neragaus

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vasario 28 d. 11 valandą iš Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Informacijos priėmimo ir valdymo centro gavo pranešimą dėl sumedžioto tauriojo elnio. Pareigūnai skubiai išvyko aiškintis įvykio aplinkybių.

Panevėžio rajone, automagistralėje Vilnius – Panevėžys ties Šilų kaimu, policijos darbuotojai sulaikė automobilį Audi 100, kurio bagažinėje buvo vežamas išdorotas tauriojo elnio patinas. Sulaikius automobilį vienas iš trijų automobiliu važiavusių keleivių pasišalino, kiti du piliečiai kartu su automašina buvo pristatyti į Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Tolesnį įvykio tyrimą tęsė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Brakonieriai pareigūnams pateikė daug įvairių šio įvykio versijų – apie tauriojo elnio radimą, apie ragų ieškojimą, apie šalia kelio jų surastą automobilio nutrenktą elnią, apie pabėgusį draugą, kurio jie nepažįsta, tačiau pareigūnų tai neįtikino.

Net 11 valandų trukęs tyrimas davė rezultatus – apie 20 val. nustatyta, kad Panevėžio rajone, Šambališkių miško 124 kv., neteisėtai medžiodamas Panevėžio rajono Raguvos miestelio gyventojas R. K. apie 7:00 valandą neteisėtai, draudžiamu tauriuosius elnius medžioti laiku, neturėdamas medžioklei reikalingų dokumentų sumedžiojo suaugusį tauriojo elnio patiną. Ten pat miške, kartu su kaimynu V. B. elnią išdorojo, dorojimo atliekas paslėpė apkasdami lapais, o vežant namo žvėrieną automagistralėje ir buvo sulaikyti.

Už neteisėtą medžioklę ir medžioklinės produkcijos pasisavinimą bei jos gabenimą dviems piliečiams buvo surašyti Administracinio teisės pažeidimo protokolai, iš brakonierių paimtas automobilis Audi 100, medžioklinis šautuvas REMINGTON 700, peiliai, kirvis, žiūronas, prožektorius ir medžiotojo bilietas.

Už tokius poelgius brakonierių laukia administracinės baudos nuo 868 iki 1737 eurų, medžiotojui dar ir teisės medžioti atėmimas nuo vienerių iki penkerių metų, automobilio, šautuvo ir kitų brakonieriavimo įrankių konfiskacija. Be viso to dar abiems neteisėtai medžiojusiems brakonieriams teks atlyginti 5551,65 eurų ieškinį už jų padarytą žalą gyvūnijai.

Galutinį žodį jau greit tars Panevėžio rajono apylinkės teismas.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, v-ko pavaduotojas G. Baikauskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: