Brandos egzaminų rezultatai: Panevėžio rajono abiturientai turi kuo džiaugtis

2021 m. rajono gimnazijas baigė 155 abiturientai. Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo privalomu lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniu ir mokykliniu brandos egzaminu birželio 7 dieną ir baigėsi liepos 2 dieną fizikos valstybiniu brandos egzaminu. Šiais metais iš viso rajone buvo įsteigta 12 valstybinių ir tiek pat mokyklinių brandos egzaminų centrų.

Menų (laikė 24 abiturientai iš 6 gimnazijų) ir technologijų (laikė 12 abiturientų iš 3 gimnazijų) mokykliniai brandos egzaminai buvo vykdomi 2020 m. spalio 1–2021 m. gegužės 10 d. Kaip ir ankstesniais metais, nebuvo rengusių brandos darbą. Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą pasirinko 110, mokyklinį – 45 abiturientai. Populiariausias valstybinis brandos egzaminas – užsienio kalbos (anglų). Jį pasirinko 124 abiturientai. Užsienio kalbos valstybinį egzaminą sudarė kalbėjimo, klausymo, skaitymo ir rašymo dalys. Jis buvo vykdomas dvi dienas. Nedaug mažiau abiturientų laikė matematikos valstybinį brandos egzaminą – 108. Kitų egzaminų pasirinkimas  mažesnis: istorijos – 48, biologijos – 49, geografijos – 22, informacinių technologijų – 15, fizikos – 12.

Dėl mažo pasirinkusiųjų skaičiaus chemijos (4 abiturientai) ir užsienio kalbos – rusų (1 abiturientas) abiturientai laikė  Panevėžio miesto savivaldybėje įsteigtuose centruose. Neatsirado norinčių laikyti užsienio kalbų – prancūzų ir vokiečių – valstybinius brandos egzaminus.

Panevėžio rajone lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą laikė 110 abiturientų. Išlaikė 89,1 proc. Velžio ir Smilgių gimnazijų abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies. Šio egzamino Paįstrio Juozo Zikaro ir Raguvos gimnazijų abiturientų įvertinimų vidurkiai nedaug atsilieka nuo šalies. Rajone už gimtosios lietuvių kalbos žinias šimtuką pelnė vienas abiturientas iš Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos. Matematikos egzaminą rajone išlaikė 87 proc. moksleivių. Tai geresnis rodiklis nei šalies mokyklose. Geografijos egzaminą įveikė visi rajono abiturientai, o Paįstrio, Raguvos, Krekenavos, Smilgių mokyklų abiturientų įvertinimai aukštesni nei šalies balų vidurkis. Chemijos egzaminą rajone laikė keturi abiturientai ir visi jį įveikė. Informacinių technologijų egzamino neišlaikė du, tačiau Velžio ir Krekenavos gimnazistų balų vidurkiai aukštesni nei Lietuvos, o Velžyje gautas ir šimtukas. Biologijos egzaminą išlaikė 93,9 proc. abiturientų, o Velžio, Krekenavos ir Ramygalos gimnazistų vidurkiai aukštesni nei šalies.

Anglų kalbos egzaminą išlaikė visi 124 abiturientai. Šio egzamino Velžio gimnazijos abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies. Istorijos egzaminą išlaikė visi 48 abiturientai. Istorijos egzamino Raguvos, Velžio, Paįstrio gimnazijos abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies. Fizikos egzamino neišlaikė 2 abiturientai. Šio egzamino Velžio gimnazijos abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies.

„Džiaugiamės mūsų mokiniais ir dėkojame mokytojams, mokyklų direktoriams už didžiulį darbą, už kūrybiškus sprendimus derinant skirtingus mokymo būdus ir metodus, už papildomas konsultacijas“, – sako Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus. – Mokytojai esant sudėtingoms aplinkybėms padėjo pasirengti abiturientams brandos egzaminams ir pasiekti pakankamai gerų rezultatų“.  2020-2021 mokslo metais visose rajono mokyklose buvo naudojama virtuali mokymosi aplinka – Microsoft Office 365 For Education. Per 2020-2021 mokslo metus pagerėjo rajono mokyklų skaitmeninė bei mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijos.

Liepos 26 d. Bistrampolio dvare organizuojami tradiciniai Panevėžio rajono mero  pusryčiai, kurių metu bus pasveikinti geriausiai egzaminus išlaikę  abiturientai.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: