BTA: lietuviai grynuosius vis dar laiko kojinėje

Draudimo bendrovės BTA ir „Spinter tyrimai“ duomenimis, lietuviai vis dar įpratę grynuosius pinigus laikyti namuose. Trečdalis apklaustųjų prisipažino, kad namuose kaupia iki 500 eurų, 16 proc. respondentų nurodė, kad laiko ir iki 1000 eurų, na, o 1000-5000 eurų gyvenamajame būste saugo dešimtadalis šalies gyventojų.

„Matome, kad daliai gyventojų patikimiausia vieta saugoti pinigus – namai. Vieni grynuosius laiko kojinėse, kiti – po čiužiniu, treti – specialiuose seifuose. Vis tik, mūsų draudimo bendrovės statistika byloja, kad nė vienas iš anksčiau minėtų grynųjų laikymo būdų namuose nėra visiškai saugus. Ilgametę patirtį turintys vagišiai puikiai žino tipines turto saugojimo erdves namuose. Ne mažiau pavojingi telefoniniai sukčiai, kurie pinigus išvilioja apgaulės būdu. Štai neseniai vagišiai taip išviliojo 1320 eurų. Nors galų gale asmuo suprato, kad čia sukčiai, jie spėjo jėga ištraukti grynuosius ir paspruko“, – pasakojo Dalia Strazdienė, BTA turto draudimo produktų vadovė.

Dažniausiai, turto draudimo produktų vadovės teigimu, namuose grynųjų pinigų turi vyresnio amžiaus asmenys. Tai – atokesnių miestelių ir kaimų gyventojai. Jie neretai tampa ir telefoninių sukčių aukomis.

Savinasi ne tik grynuosius, bet ir šaukštus

Pasak D. Strazdienės, dabar vagišiai nesibodi savintis visko, kas tik papuola po ranka. BTA istorijoje yra registruota įvykių, kai buvo pavogti šaukštai, apatiniai, ar net – tvoros. Antai pernai vagys nupjovė 20 metalinės tvoros segmentų, o 3 segmentus apgadino. Policija užfiksavo įvykį, na, o draudimo bendrovė išmokėjo 1865 eurus žalai atlyginti.

Kitu atveju, taip pat 2015 m., vagišiai įsilaužė į namą ir pavogė du šaukštų komplektus. Apgadino ūkinio pastato langą, vėliau dar bandė įsilaužti į garažą, kurį taip pat apgadino. Nusikaltėliai pridarė nuostolių už 2591 eurą.

Turtas automobiliuose itin traukia vagis

Kita erdvė, kurioje aktyviai darbuojasi vagys, yra automobiliai. Neretai plėšikai gvelbia ne automobilių detales, o tiesiog mašinos viduje paliktą turtą: mobiliuosius telefonus, rankines, pinigines ir visa, ką tik randa.

Vienas didesnių draudimo bendrovės BTA užfiksuotų vagystės nuostolių sudarė 12780 eurų. Nukentėjusioji išėjusi iš laidojimo namų pastebėjo, kad išdaužtas automobilio langas, dingo rankinė, 4000 eurų grynųjų, 2 piniginės, darbo knyga, dokumentai, auksinė apyrankė, odinė rankinė, audinės kailiniai bei kosmetinė. Įvykį tiria policija.

Turto draudimo produktų vadovė, visų pirma, pataria patiems būti atidiems ir nesudaryti palankių sąlygų vagišiams. Svarbu nepalikinėti vertingų daiktų automobiliuose, stengtis parkuoti savo transporto priemones saugiose, matomose, apšviestose ar net saugomose vietose. Namuose neverta palikti be priežiūros pravirų langų, balkono durų, arba – palikti rakto po kilimėliu. Patirtis rodo, kad labai svarbūs geri santykiai su kaimynais, kurie jūsų išvykimo atveju galėtų prižiūrėti namus. Taip pat labai patartina nelaikyti grynųjų pinigų namuose – tam yra bankai ar kitos finansinės institucijos.

Draudimo bendrovė BTA yra viena didžiausių Lietuvoje veikiančių ne gyvybės draudimo bendrovių. 2015 metais BTA užregistravo 41 120 įvykius ir išmokėjo daugiau nei 31,5 mln. eurų draudimo išmokų, o tai kas mėnesį vidutiniškai sudaro virš 2 630 000 eurų, per vieną darbo dieną vidutiniškai po 125 300 eurų arba per vieną darbo minutę – po 262 eurus išmokų BTA klientų žaloms padengti. „Brangiausias“ įvykis juridinių asmenų kasko segmente BTA šiemet siekė 67 tūkst. eurų. Pernai metų pabaigoje tyrimų bendrovė „Dive Lietuva“ atliko draudimo kompanijų slapto pirkėjo tyrimą ir BTA klientų aptarnavimo kokybę įvertino net 96%.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: