„Būkime draugais“

Pagrindinėmis inkliuzinio ugdymo nuostatomis siekiama kurti tolerancija skirtybėms pagrįstas bendruomenes, darnią visuomenę ir atsižvelgiant į tai, buvo sumanytas Panevėžio ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centro ir Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos bendras projektas ,,Būkime draugais“. Jį inicijavo Panevėžio ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centro logopedė metodininkė Laimutė Tautkevičienė ir Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos anglų kalbos vyr. mokytoja, I a gimnazijos klasės auklėtoja Edita Daugelavičienė.

Projekto idėja – atvirumas bendravimui ir bendradarbiavimui. Gimnazistai ir specialiųjų poreikių turintys mokiniai yra atviri bendravimui, besimokantys tolerancijos ir smalsūs, todėl projektu buvo siekiama sukurti aplinkybes ir galimybes įvairesnei patirčiai įgyti, atviram ir betarpiškam įvairių gebėjimų mokinių bendradarbiavimui, katalikiškosios tapatybės įgyvendinimui, siekiant asmeninių, socialinių pokyčių. Projekte dalyvavo centro lavinamųjų ir specialiųjų klasių mokiniai bei I a gimnazijos klasės auklėtiniai.

Projektas vyko keliais etapais. Pirmasis susitikimas įvyko Panevėžio ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centre. Ugdymo skyriaus vedėja Birutė Krasuckienė pristatė gimnazistams centro istoriją, supažindino su čia besimokančiais vaikais ir jų išskirtinumu, mokymosi bei ugdymosi galimybėmis ir jiems sudarytomis sąlygomis. Po to vyko muzikinė popietė ,,Dainuojame kartu“. Centro auklėtinės pristatė auklėtojos Inetos Šukienės sukurtą kompoziciją, o gimnazistai, vadovaujami muzikos mokytojos Zitos Pilkauskienės, padovanojo šiltą koncertą.

Po savaitės mokiniai dalyvavo sporto dienoje: centro kūno kultūros mokytojas Artūras Mažeika supažindino su sportiniu žaidimu ,,Bočia“, pristatė centro komandą, kuri parodė kaip jį žaisti. Buvo surengtos draugiškos varžybos.

Kitas susitikimas vyko Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje. Direktorės pavaduotoja Violeta Dumbrienė supažindino ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokinius su gimnazija, jos istorija ir dabartimi. Anglų kalbos mokytoja Edita Daugelavičienė ir gimnazistai vedė anglų kalbos pamoką ,,Spalvos“.

Paskutinę kovo mėnesio savaitę Panevėžio ,,Šviesos” specialiojo ugdymo centre įvyko kūrybinė popietė. Gimnazistai, pasiskirstę į 3 komandas, vadovaujami mokytojų Rasos Asminavičienės, Sigitos Indriekienės ir Daivos Kubiliūtės, padėjo centro mokiniams gaminti velykines dekoracijas, kuriomis papuošė ugdymo centro fojė.

Vykdyto projekto metu buvo sudarytos galimybės visiems mokiniams dalyvauti aktyvioje veikloje, ugdyti pilietiškumą ir atsakingumą, skatinti gimnazistų ir specialiųjų poreikių mokinių pasitikėjimą savo jėgomis, ugdyti domėjimąsi visuomeninėmis problemomis, rasti naujų draugų, su jais bendrauti, palaikyti ryšius, plėtoti jaunimo bendradarbiavimo įgūdžius, suteikti galimybę vykdyti įvairias edukacines veiklas.

„Nėra jokių įrodymų, kad žmonės gimsta turėdami moralinių, socialinių ar demokratinių vertybių sistemą. Žmogaus orumo, laisvės, lygių teisių, <…> tolerancijos skirtybėms, savitarpio pagalbos, pilietinės atsakomybės, savikontrolės ir savigarbos – šito reikia mokyti, šito reikia išmokti ir taikyti praktikoje“ (Hall Kock).

Panevėžio ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centro logopedė Laimutė Tautkevičienė
Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokytoja Edita Daugelavičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: