Bulvių šventė Kulbių kaime

Etnokultūros puoselėtojos Janinos Bikinienės sodyboje Kulbių kaime devintą kartą surengta kasmetė tradicinė šventė „Bulvė ir maistas, ir vaistas“. Ši šventė – vienas iš Miežiškių kultūros centre vykdomo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamo projekto „Sanglauda tarp kartų: miežiškėnų tradicijų puoselėjimas ir perdavimas“ renginių. Ji pristatyta Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamai konkursinei apžiūrai „Tradicija šiandien“, taip prisidedant prie Lietuvos etnografinių regionų metų minėjimo.

Skambant liaudies muzikantų Gražinos ir Vytauto Žilinskų muzikai į bulviakasio pabaigtuves rinkosi svečiai iš įvairių kraštų. Atvažiavo giminių, draugų, pažįstamų iš daugybės Lietuvos vietovių, suėjo kaimynai iš aplinkinių kaimų, atvyko svečių iš Vilniaus – Lietuvos liaudies kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė Nijolė Marcinkevičienė ir Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotojas Povilas Krikščiūnas.

Nukasus bulves, šeimininkėms suskubus ruošti bulvinių patiekalų, į sodybą susirinko ir visus linksminti pasirengę kolektyvai: Miežiškių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Rudenėlis“ (vadovė Gražina Krikščiūnienė), folkloro ansamblis „Ringis“, vaikų folkloro ansamblis „Ringužis“ (vadovė Rita Gasaitienė), Trakiškio padalinio folkloro ansamblis „Margutis“ (vadovė Danutė Kirsnienė), Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio liaudiškų šokių grupė „Svaja“ (vadovė Dainora Venslovienė).

„Karštavoti“ patiekti senieji ir šiuolaikiniai bulvių patiekalai demonstravo tradicijų tęstinumą, jų darnų ryšį su dabartimi. Sodybos šeimininkė Janina Bikinienė papasakojo ir pademonstravo, kaip ruošiama „pakastinė“ varškė, tinkanti prie bulvių. Folkloro ansamblio „Margutis“ moterys atvežė pačių pagamintų tarkuotų bulvių blynelių, birbiziukų, sviestavarškės, šilkinės košės, kugelio su spirgučiais, bulvių tarkių su kruopom, krosnyje keptų cepelinų. Jaunesnės moterys čia pat kieme ant lauko krosnelės kepė bulvinius blynus, virė bulvienę, o viešnia iš Klaipėdos krašto virė žuvienę su bulvėmis.

Prisiragavę skanių valgių šventės dalyviai leidosi į linksmybes ir šokius, entuziastingai jungėsi prie pirmąkart surengtos akcijos „Visa Lietuva šoka“. Vėliau šeimininkės vaikai ir anūkai visus pakvietė į klojimą, kuriame buvo gera pasisėdėti vaišinantis atsineštais gardumynais ir Leono Bikino padarytu naminiu alumi.

 

Trakiškio padalinio vadovė Vilija Šaparnienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: