Bus iškeldinami kovų lizdai

Panevėžio miesto savivaldybė kiekvienais metais imasi priemonių iškeldinant kovų lizdus. Gavusi Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos išvadą dėl kovų populiacijos gausos reguliavimo tikslingumo, šių metų vasario mėnesį genint medžius iškėlė 65 lizdus iš medžių Kultūros ir poilsio parke, Jaunimo sode, Tulpių g. 14, Tulpių g. 16, Dariaus ir Girėno g. 30, Kanklių g. 8, Smėlynės g. 55.

„Gyventojams primename, kad norint kovus baidyti ar iškelti jų lizdus, tai galima daryti tik nuo liepos 1 d. iki vasario 28 d. ir gavus Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijosleidimą. Taip pat primename, kad kovai, kaip ir visos kitos Lietuvoje natūraliai paplitusios paukščių rūšys, yra saugomi. Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas draudžia juos tyčia žudyti, gaudyti, pažeisti, naikinti jų lizdus ir kiaušinius, trikdyti, ypač perėjimo ir jauniklių auginimo metu,“ – sako Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Taučikienė.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos duomenimis Lietuvoje perinčių kovų populiacija per 30 metų sumažėjo daugiau nei dvigubai. Rūšies pagrindinė nykimo priežastis siejama su kolonijų naikinimu, neretai išmetant lizdus su kiaušiniais arba jau išsiritusiais jaunikliais. Kovas yra vienas iš naudingiausių paukščių, nes jo mitybos raciono didžiąją dalį sudaro peliniai graužikai, grambuolių lervos ir kiti kenkėjai.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: