Bus pradėta formuoti „Siauruko” veiklos vizija

Praėjusią savaitę vyko VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkų pasitarimas dėl įstaigos perspektyvų bei veiklų. Pasitarime dalyvavo susisiekimo ministras, kultūros viceministras, Panevėžio miesto, rajono ir Anykščių rajono merai, kiti suinteresuoti asmenys.

„Džiugu, kad esame vieningos nuomonės ir suprantame, kad šis mūsų šalyje vienas unikaliausių inžinerinio paveldo pavyzdžių turi būti išsaugotas. Siekiame kuo operatyviau aptarti investicijų klausimus, suformuoti viziją, įvertinti esamą geležinkelio infrastruktūros būklę. Tikiu, kad įdėjus pastangų šis objektas taps populiarus ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Susitikimo metu sutarta artimiausiu metu organizuoti konkursą VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ vadovo pareigoms užimti. Siekiant užtikrinti eismo saugumą, nuspręsta įvertinti esamą siaurojo geležinkelio infrastruktūros būklę, nustatant, kokių investicijų reikės eksploatavimo sąlygoms pagerinti. Susitikimo metu svarstyta rengti galimybių studiją, kurios pagalba būtų galima apskaičiuoti, kiek investicijų ilguoju laikotarpiu prireiktų infrastruktūrai atnaujinti, kaip pagerinti įmonės valdymą ir sumažinti jos priklausomumą nuo subsidijų. Planuojama suburti patarėjų tarybą, kuri prisidėtų formuojant įstaigos veiklos viziją.

XIX–XX amžių sandūroje nutiestas siaurasis geležinkelis su stotimis ir kelių statiniais yra vertingas istorinis, kultūros paveldo objektas. 1996 m. Aukštaitijos siaurojo geležinkelio kompleksas įrašytas į Nekilnojamų kultūros vertybių registro statinių kompleksų ir ansamblių sąrašą. 

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: