Bus surenkamos tekstilės ir augalinės kilmės maisto atliekos

Nuo 2019 metų IV ketvirčio Panevėžio, Biržų, Pasvalio ir Rokiškio rajonų savivaldybėse vykdomas tekstilės ir augalinės kilmės maisto atliekų surinkimas gyventojams patogiu būdu – bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pastatyti nauji tekstilės atliekoms ir augalinės kilmės maisto atliekoms skirti konteineriai. UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras pažymi, kad naujieji specialūs konteineriai – dar viena priemonė, skatinanti gyventojus aktyviau rūšiuoti buityje susidarančias atliekas.

Sieks vengti konteinerių perpildymo

Dėl atsiradusios galimybės išmesti sunešiotus drabužius ir avalynę į specialius tekstilės atliekoms skirtus konteinerius didelis kiekis tekstilės patenka ne į sąvartyną pašalinimui, o sutvarkoma kitais, aukštesnį prioritetą turinčiais būdais. Atskirai surenkant tekstilės atliekas suteikiama galimybė tekstilės atliekas perduoti perdirbti ar energijai gauti. Į tekstilės konteinerius galima mesti švarias, sausas, cheminėmis medžiagomis neužterštas tekstilės atliekas: drabužius, antklodes, patalynę, pliušinius žaislus ir kitas tekstilės atliekas.

Praėjus metams nuo atskiro tekstilės atliekų surinkimo pradžios galima drąsiai teigti, kad tekstilės surinkimo konteineriai yra labai reikalingi. Tai, kad gyventojams yra ypač aktuali tekstilės rūšiavimo paslauga, rodo greitai tekstilės atliekomis užpildomi konteineriai. Atsižvelgiant į gyventojų sąmoningumą, poreikį rūšiuoti atliekas bei stebint vis didėjantį šių atliekų surenkamą kiekį, planuojama tankinti tekstilės atliekų konteinerių aptarnavimo dažnį, siekiant išvengti konteinerių perkrovimo.

Gyventojai raginami nemaišyti atliekų ir nešvaistyti maisto

Biržų, Panevėžio, Pasvalio ir Rokiškio rajonų savivaldybių gyventojai taip pat skatinami nuo mišrių komunalinių atliekų atskirti ir augalinės kilmės maisto atliekas. Pastaruoju metu pastebima, kad augant vartojimui mišriose komunalinėse atliekose kasmet daugėja maisto atliekų, t. y. didėja neatsakingas vartojimas – perkama daug maisto produktų, o nesuvartoti yra išmetami ir patenka į mišrių komunalinių atliekų srautą.

Pradėjusi veikti augalinės kilmės maisto atliekų rūšiavimo sistema suteikia galimybes atsisakyti įpročio maišyti atliekas bei sąmoningai mažinti maisto produktų švaistymą. Sėkmingas maisto atliekų rūšiavimas, t. y. kaip ir kitų biologiškai suyrančių atliekų kompostavimas savo namų ūkiuose arba jų išmetimas į specialius tokio tipo atliekoms skirtus konteinerius ne tik ženkliai sumažina mišrių atliekų srautą, bet ir leidžia jas sutvarkyti aplinkai draugiškais metodais ir pagaminti kompostą.

Daugės maisto atliekų konteinerių

Į augalinės kilmės maisto atliekų konteinerius galima mesti vaisių ir daržovių likučius, kiaušinių lukštus, pasenusios duonos gaminius ir kitus kepinius iš miltų, kruopas ir grūdus, kavos tirščius, arbatžoles, arbatos pakelius, kavos filtrus, sulčių išspaudas, pasenusius prieskonius ir kt. Taip pat į šiuos konteinerius galima mesti popierinę arba bio-plastikinę kompostuojamą maisto pakuotę, nukarpytas augalų dalis (žiedus, nesumedėjusius stiebus).

Artimiausiu metu bus plečiamas atskiro augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo konteinerių skaičius, kuris suteiks galimybę atskirai rūšiuoti šias atliekas tiems gyventojams, kurie aikštelėse prie namų tokių priemonių šiandien neturi. Labai svarbu ugdyti įpročius tinkamai atskirti rūšiuojamas atliekas, kad vėliau jas nebūtų sunku išskirstyti į atitinkamus konteinerius aikštelėse. 

 UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo ir kontrolės padalinio vyr. vadybininkė Miglė Antanėlienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: