Bus tvarkoma Apasčios pakrantė

2019 m. spalio 16 d. Biržų rajono savivaldybės administracija ir UAB „Biržų ranga“ pasirašė sutartį dėl Apaščios upės pakrantės sutvarkymo įrengiant ten pėsčiųjų taką. Tako atkarpos bus įrengtos Apaščios pakrantėje į abi puses nuo Respublikos gatvės tilto. Taip pat suplanuotas ir 2 tiltų per Apaščią remontas, suoliukų, šiukšliadėžių, dviračių stovų ir persirengimo kabinos įrengimas.

Darbai bus vykdomi įgyvendinant Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos projektą „Žaliosios infrastruktūros vystymas žemumų upių kraštovaizdyje“ (Enhancement of Green Infrastructure in the Landscape of Lowland Rivers/ ENGRAVE). Pakrantės sutvarkymą planuojama baigi iki 2020 pavasario.

Pagrindinis projekto ENGRAVE tikslas – sustiprinti upių žaliosios infrastruktūros valdymą, integruojant ekosistemų ir kraštovaizdžio koncepcijas į žemupių planavimą ir valdymą vietos ir regionų mastu. Tam Biržų rajono savivaldybės administracijos užsakymu UAB CityForm LT parengė Biržų žaliosios infrastruktūros ir kraštovaizdžio išsaugojimo, panaudojimo ir vystymo planą. Plano teritorija – Širvėnos ežero pakrantės bei Apaščios ir Agluonos upių pakrančių atkarpos, esančios Biržų mieste. Planuojamą teritoriją sudaro žemės juosta upių ir ežero pakrantėse, kuri pagal Biržų miesto bendrąjį planą  priskirta želdynų, miškų bei konservacinės teritorijos zonoms.

Visas projekto biudžetas – 583 300.34 EUR (įskaitant ERPF bendrafinansavimą 495 805.26 EUR).

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa,  www.latlit.euwww.europa.eu;

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos  turinį atsako Biržų rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: