Prokuraturos.lt nuotr.

Buvęs Utenos kolegijos vadovas nuteistas už piktnaudžiavimą tarnyba bei kitus nusikaltimus

Panevėžio apygardos teismas šiandien paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį buvusiam Utenos kolegijos direktoriui G. B. Jis pripažintas kaltu dėl visų veikų, kuriomis buvo kaltinamas – piktnaudžiavimo tarnyba siekiant asmeninės naudos, turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo. Kartu su juo dėl dokumentų klastojimo nuteisti keturi buvę ir esami Utenos kolegijos darbuotojai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo bei valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

STT pareigūnų akiratyje buvęs Utenos kolegijos direktorius atsidūrė po to, kai 2018 metų gegužę šiai įstaigai vietoj G. B. pradėjo vadovauti kitas direktorius. Gilinantis į kolegijos dokumentus ir bendraujant su darbuotojais, pastarajam kilo įtarimų, kad įstaigos lėšos buvo naudojamos ne pagal paskirtį.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2013-2018 metais buvo sistemingai klastojami kolegijos tarnybinių automobilių kelionės lapai. Nustatyta, kad darbuotojai pasirašydavo važiavę tarnybiniais automobiliais darbo reikalais, nors iš tiesų jais nesinaudojo. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, klastojant kelionės lapus, buvo pateisintas beveik 7 tūkst. eurų vertės kuro panaudojimas. Manoma, kad kurą savo reikmėms sunaudojo G. B.

Šeši buvę ir esami Utenos kolegijos darbuotojai buvo teisiami kartu su G. B. dėl dokumentų klastojimo. Dar 4 asmenys vykstant ikiteisminiam tyrimui buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Teismas konstatavo, kad klastoti dokumentus pavaldinius sukurstė tuometinis kolegijos vadovas.

G. B. taip pat pripažintas kaltu, kad, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, į tarnybines komandiruotes užsienyje – Šveicarijoje, Izraelyje, Portugalijoje, vyko su artimaisiais, o kelionės išlaidos buvo apmokamos iš Utenos kolegijos lėšų.

G. B. taip pat pripažintas kaltu suklastojęs dokumentą ir nurodęs pavaldiniui prisiimti kaltę dėl nepadaryto administracinio teisės pažeidimo.

Utenos kolegijos lėšomis buvo apmokėtas asmeninės G. B. biografijos publikavimas leidinyje „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės“. Kaltinamojo biografijos įtraukimas į enciklopediją ir dvi leidinio kopijos, iš kurių viena išleista odiniu viršeliu su auksavimais, kainavo 598 eurus. Šie pinigai leidyklai buvo pervesti iš Utenos kolegijos sąskaitos. Teismo nuomone, publikacija apie G. B. minėtame leidinyje ne reprezentavo Utenos kolegiją, kaip teigė kaltinamasis, bet buvo skirta asmeninių G. B. ambicijų patenkinimui.

Balandžio 27 dieną paskelbtame nuosprendyje Panevėžio apygardos teismas G. B. pripažino kaltu dėl sistemingai vykdytų nusikalstamų veikų ir skyrė jam 25 tūkst. eurų dydžio baudą. Be to, G. B. uždrausta būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybės institucijų ir įstaigų ar įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas penkerių metų laikotarpiui. Jam taip pat priteista sumokėti Utenos kolegijai beveik 11 tūkst. eurų atlyginant padarytą turtinę žalą.

Du kartu su buvusiu vadovu į teisiamųjų suolą sėdę Utenos kolegijos darbuotojai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, o likusiems 4 kaltinamiesiems teismas skyrė po 500 eurų dydžio baudą. Nuosprendyje konstatuojama, kad dokumentus minėti asmenys klastojo darant įtaką tuometiniam vadovui G. B., o ne savo iniciatyva, todėl jiems skirtos švelnesnės bausmės.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: