Prokuraturos.lt nuotr.

Buvusio Utenos kolegijos direktoriaus nepradžiugino ir Lietuvos apeliacinis teismas

Buvęs Utenos kolegijos direktorius Gintautas Bužinskas lieka nuteistas už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas – šiandien paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs jo bei dar vieno šioje byloje nuteisto asmens apeliacinius skundus. G. Bužinskui teks sumokėti 25 tūkst. eurų baudą, jam taip pat uždrausta 5 metus būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybės institucijų ir įstaigų ar įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo bei valstybinį kaltinimą pirmos instancijos teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

STT pareigūnų akiratyje buvęs Utenos kolegijos direktorius G. Bužinskas atsidūrė po to, kai 2018 metų gegužę šiai įstaigai vietoj jo pradėjo vadovauti kitas direktorius. Gilinantis į kolegijos dokumentus ir bendraujant su darbuotojais, pastarajam kilo įtarimų, kad įstaigos lėšos buvo naudojamos ne pagal paskirtį.

Bylos duomenimis, 2013-2018 metais buvo sistemingai klastojami Utenos kolegijos tarnybinių automobilių kelionės lapai. Nustatyta, kad darbuotojai pasirašydavo važiavę tarnybiniais automobiliais darbo reikalais, nors iš tiesų jais nesinaudojo. Nustatyta, kad klastojant kelionės lapus, buvo pateisintas beveik 7 tūkst. eurų vertės kuro panaudojimas. Šiuos degalus savo reikmėms sunaudojo tuometinis kolegijos vadovas.

Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad į tarnybines komandiruotes užsienyje – Šveicarijoje, Izraelyje, Portugalijoje – G. Bužinskas vyko su artimaisiais, o kelionės išlaidos buvo apmokamos iš Utenos kolegijos lėšų.

STT pareigūnai taip pat nustatė, kad tuometinis kolegijos vadovas suklastojo dokumentą ir nurodė pavaldiniui prisiimti kaltę dėl nepadaryto administracinio teisės pažeidimo.

Utenos kolegijos lėšomis buvo apmokėtas ir asmeninės G. Bužinsko biografijos publikavimas leidinyje „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės“. Kaltinamojo biografijos įtraukimas į enciklopediją ir dvi leidinio kopijos kainavo 598 eurus. Šie pinigai leidyklai buvo pervesti iš Utenos kolegijos sąskaitos.

Pirmos instancijos teismo nuomone, publikacija apie G. B. minėtame leidinyje ne reprezentavo Utenos kolegiją, kaip teigė kaltinamasis, bet buvo skirtas asmeninių G. B. ambicijų patenkinimui.

Panevėžio apygardos teismas 2022 metų balandžio mėnesį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį G. Bužinskui. Jis pripažintas kaltu dėl visų veikų, kuriomis buvo kaltinamas – piktnaudžiavimo tarnyba siekiant asmeninės naudos, turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo. Kartu su juo dėl dokumentų klastojimo nuteisti keturi buvę ir esami Utenos kolegijos darbuotojai.

G. Bužinskas bei dar vienas nuteistasis pateikė apeliacinius skundus Lietuvos apeliaciniam teismui, prašydami juos išteisinti. Lietuvos apeliacinis teismas jų prašymus atmetė ir konstatavo, kad kaltinamieji padarė nusikaltimus.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo dienos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: