Byla dėl buvusio „Ignalinos vandenų“ direktoriaus kyšininkavimo perduota teismui

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Utenos apylinkės teismui perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti 5 fiziniams asmenims ir 1 juridiniam asmeniui.

Savivaldybės įmonės UAB „Ignalinos vanduo“ buvęs direktorius V. Š. kaltinamas kyšininkavimu, vienos privačios bendrovės direktorius R. Z. – papirkimu ir dar trys įvairių bendrovių darbuotojai – dokumentų klastojimu. Vienam privačiam juridiniam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl papirkimo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad, vykdant vandentiekio rekonstravimo darbus Ignalinos rajone ir atlikus viešųjų pirkimų konkurso procedūras, vyko galimai neteisėti susitarimai tarp rangovų ir perkančiosios organizacijos UAB „Ignalinos vanduo“. Pastarosios įmonės direktoriui tarpininkaujant, viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė, kaip įtariama, neteisėtai perleido pagrindinius rekonstravimo darbus kitai bendrovei. Kad būtų nuslėpti neteisėti veiksmai ir kas realiai dirba objekte, galimai buvo klastojami dokumentai, patvirtinant tikrovės neatitinkančius duomenis apie tai, kad objekto rangos darbus atliko konkurso laimėtoja, nors faktiškai pagrindinius darbus atliko kita bendrovė.

Įtariama, kad konkursą laimėjusios bendrovės direktorius R. Z. valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui – UAB „Ignalinos vanduo“ direktoriui V. Š. už palankumą „atsilygino“ kyšiu – ne mažesnės kaip 900 eurų vertės paslaugomis.

Baudžiamajame kodekse už kyšininkavimą numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų, už papirkimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų, už dokumentų klastojimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: