Cigarečių kontrabandos tendencijos: didžiausi sulaikymai prie sienos su Rusijos Kaliningrado sritimi

Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) iki šių metų gegužės vidurio iš viso pradėjo 139 ikiteisminius tyrimus. Daugiausia tyrimų (82) pradėta dėl narkotikų kontrabandos: pareigūnai jau sulaikė 234 kg įvairių kvaišalų, daugiausia hašišo (205 kg), kanapių (25 kg) ir kokaino (3,7 kg).

Trisdešimt ikiteisminių tyrimų taip pat pradėta dėl tabako gaminių: ikiteisminiuose tyrimuose šiemet muitininkai jau sulaikė 3 mln. 423 tūkst. pakelių cigarečių. Pernai tuo pačiu metu buvo sulaikyta 1 mln. 104 tūkst. pakelių rūkalų kontrabandos.

Iki šių metų gegužės vidurio ikiteisminiuose tyrimuose sulaikytų cigarečių kiekis procentais rodo besikeičiančias tendencijas kovos su kontrabanda fronte.

Jei pernai didžioji dalis nelegalių rūkalų (net 83 proc.) buvo sulaikoma jau šalies viduje ar pasienyje su Baltarusija (17 proc.), tai šiemet iki 41 proc. padidėjo sulaikytos cigarečių kontrabandos kiekis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi.

Šalies viduje šiemet sulaikyta 28 proc. kontrabandos, o pasienyje su Baltarusija sulaikomas nelegalių rūkalų kiekis išliko daugmaž nepakitęs (16 proc.).

Taip pat 15 proc. cigarečių kontrabandos sulaikytos jau beišvežant jas iš Lietuvos – pasienyje su Lenkija. Tai vadinamoji „tranzitinė kontrabanda“, cigaretės, kurios skirtos Vakarų Europos juodajai rinkai.

Sulaikytų nelegalių rūkalų vertė šiemet siekia 11 mln. eurų (pernai tuo pat metu sulaikyta 3,6 mln. eurų vertės rūkalų).

Muitinės pareigūnai pastebi, kad priedangos preke kontrabandai vežti dažniausiai tampa medienos ar plastiko kroviniai iš Rusijos ar Baltarusijos.

Taip pat aktualia tebeišliko ir pastarųjų poros metų tendencija, kai nelegalūs rūkalai į Lietuvą įvežami geležinkelio transportu. Balandžio viduryje Lentvaryje muitinės kriminalistai geležinkelio vagone aptiko beveik 300 tūkst. eurų vertės (87 tūkst. pakelių) cigarečių kontrabandą. Buvo sulaikyti trys kontrabanda įtariami Lietuvos ir du Baltarusijos piliečiai.

Situaciją galėtų pagerinti rentgeno sistemų įrengimas nuolatinei geležinkelio transporto kontrolei. Taip pat aktualu gerinti informacijos mainus tarp AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir muitinės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: