COVID-19: įvyko bendras ES viešasis pirkimas dėl asmeninių apsaugos priemonių įsigijimo

Europos Komisijos asmeninių apsaugos priemonių bendro viešojo pirkimo procedūra, paskelbta reaguojant į koronaviruso sukeltą krizę, pavyko.

Gamintojai pateikė pasiūlymų, kurie tam tikrais atvejais netgi viršijo viešajame pirkime dalyvaujančių valstybių narių lūkesčius dėl prašomų kiekvienos užsakomos prekės kiekių. Bendras viešasis pirkimas paskelbtas dėl 2-o ir 3-io tipo kaukių, pirštinių, apsauginių akinių, veido skydelių, chirurginių kaukių ir kombinezonų.

Įranga turėtų būti pristatyta per dvi savaites nuo valstybių narių sutarčių su konkurso laimėtojais pasirašymo, o pasirašyti reikėtų ilgai nedelsiant.

Už vidaus rinką ir pramonę atsakingas Eurpos Komisijos narys Thierry Bretonas: „Šis bendras viešasis pirkimas įrodo bendrų pastangų ir koordinavimo svarbą. Jį vykdant valstybėms narėms sudaroma galimybė medicininių atsargų įsigyti kartu. Tuo pat metu toliau bendradarbiaujame su pramonės sektoriumi siekdami padidinti gamybos mastą ir rasti alternatyvių reikalingos įrangos gamybos būdų. Europos  Komisija toliau rems šias bendras pramonės pastangas ir kartu su valstybėmis narėmis stengsis priemones pristatyti tiems, kuriems jų labiausiai reikia.

Bendri viešieji pirkimai, koordinuojami Europos Komisijos, yra puiki galimybė valstybėms narėms drauge įsigyti prekių rinkose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: