COVID-19 protrūkis Panevėžio miesto greitosios pagalbos stotyje sustabdytas

Per savaitę COVID-19 virusu užsikrėtė aštuoni Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai ir vieno jų šeimos narys. Virusą į įstaigą įnešė nepasiskiepijusi medikė. Kalbama, jog infekciją yra pasigavusi ir dabar atostogaujanti Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Rūta Ramoškienė. Tiesa, įsisukęs virusas įstaigos darbo neparalyžiavo.

Ar serga pati, įstaigos vadovė R.Ramoškienė nei patvirtino, nei paneigė. Ji teigė dabar atostogaujanti, tačiau neprivalanti teikti informacijos apie savo asmeninį gyvenimą.

„Viešumoje paskleista kelių savaičių senumo informacija, o nuo praėjusio trečiadienio stotyje nenustatyta nė vieno infekcijos atvejo. Įstaigos veikla nesutriko, o dabar iš 150 darbuotojų nedarbingumo pažymėjimus turi tik 6 žmonės. Taip, jiems nustatytas COVID-as“,- sakė R.Ramoškienė.

Ji neslėpė, kad užkratą į įstaigą įnešė nepasiskiepijusi medikė. R.Ramoškienės žodžiais, dauguma stoties darbuotojų yra pasiskiepiję arba persirgę, tačiau apie 15 žmonių dar yra neskiepytų.

Replikavus, jog artimiausiai žmonių būnantys medikai privalėtų skiepytis, R.Ramoškienė atsakė, kad apie privalomą vakcinaciją tik kalbama, tačiau kol kas nėra teisinio pagrindo žmogų priversti skiepytis.

Nacionalinio sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas sakė, kad dabar situacija Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje yra nebloga ir didesnių pretenzijų centras įstaigai neturi.

„COVID-u nuo liepos 28 iki rugpjūčio 5 dienos ten užsikrėtė 8 darbuotojai ir 1 šeimos narys. Stoties, kurioje dirba 40 rizikos grupei priklausančių žmonių, darbuotojai privalo tirtis kas 70 dienų. Dabar ten reikalai susitvarkė“,- sakė E.Vilčinskas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: