COVID-19: Solidarūs Europos veiksmai

Reaguojant į COVID-19 protrūkį, Europos Sąjungos šalys, regionai ir miestai tiesia pagalbos ranką labiausiai nukentėjusiems savo kaimynams. Pateikiame kelis Europos valstybių solidarumo pavyzdžius:

Solidarus Europos ligonių gydymas

·         Vokietijos miestuose ir žemėse gydomi sunkios būklės ligoniai iš Italijos ir Prancūzijos– šių šalių piliečiams suteikta vietų intensyviosios terapijos skyriuose. Ligoniai iš Italijosgydomi Saksonijoje, Brandenburge, Berlyne, Bavarijoje, Hesene, Šiaurės Reine-Vestfalijoje ir Žemutinėje Saksonijoje. Vokietijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad pacientams iš Italijos iš viso skirtos 73 vietos intensyviosios terapijos skyriuose.

·         Į Liuksemburgą atskraidinti ir intensyviosios terapijos skyriuose gydomi septyni pacientai iš Miulūzo (Prancūzija).

·         Pietų Tirolis (Italija) perdavė asmeninių apsaugos priemonių Tiroliui (Austrija), o Tirolis savo ligoninėse suteikė vietų pacientams iš Pietų Tirolio.

Solidari Europos sveikatos priežiūros darbuotojų ir piliečių apsauga

·         Prancūzija Italijai padovanojo 1 mln. kaukių ir 20 000 apsauginių kostiumų.

·         Vokietija į Italijąišsiuntė 7 tonas kaukių ir kitų apsaugos priemonių. Ji taip pat padovanojo asmeninių apsaugos priemonių Šveicarijai, Austrijai(8 milijonus pirštinių), Rumunijai (100 000 kaukių) ir Švedijai(60 000 kaukių).

·         Vokietija į Italijąpristatė 300 ventiliatorių.

·         Austrija į Italijąnuvežė 1,5 milijono kaukių.

·         Čekija 10 000 apsauginių kostiumų padovanojo Italijaiir dar 10 000 – Ispanijai.

Solidarus Europos žmonių susigrąžinimas

·         Nuo protrūkio pradžios įvykdyti 25 skrydžiai ir, preliminariais duomenimis, iki šiol namo parskraidinta 4 020 galimybės iš kitų šalių sugrįžti neturinčių ES piliečių. Šie skrydžiai suorganizuoti ir bendrai finansuoti pagal ES civilinės saugos mechanizmą. 30 proc. tokių skrydžių keleivių sudarė Europos piliečiai, kuriuos repatrijavo kita nei pilietybę jiems suteikusi šalis.

·          Austrija, Belgija, Čekija, Italija, Latvija, Liuksemburgas, Prancūzija, Vokietija, taip pat Jungtinė Karalystė repatrijavo daugiau kaip 1 150 ES piliečių iš įvairių valstybių narių.

·         Prancūzija repatrijavo 22 ES šalių piliečių.

·         Čekija jau suorganizavo 10 skrydžių. Vienas skrydis iš Vietnamo suorganizuotas pagal ES civilinės saugos mechanizmą ir į namus saugiai parskraidinti 193 Čekijos ir 85 ES piliečiai.

·         Slovakija suorganizavo skrydį iš JAV ir parskraidino 300 ES piliečių iš 4 valstybių narių. Šiuo metu planuojami dar šeši skrydžiai.

·         Vokietija  padėjo 600 estų, latvių ir lietuvių grįžti namo keltu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: