D.Petrulis: „Skaitykime! Knygos – vaizduotės ir kūrybiškumo vitaminai“

Balandžio 29 d. LR Seimo nario Domo Petrulio iniciatyva Panevėžio rajono švietimo centre vyko konferencija „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“, skirta Nacionalinei bibliotekų savaitei. Konferencijoje dalyvavo LR Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Rolandas Zuoza, lektorė Dalia Vizbarienė, rajono švietimo, kultūros skyriaus vedėjas, specialistai, Panevėžio krašto bibliotekininkai.

Konferenciją pradėjo LR Seimo narys D. Petrulis, pasveikindamas visus susirinkusius su svarbia bibliotekininkams švente – Nacionaline bibliotekų savaite. Neseniai paskirtas Švietimo ir mokslo viceministras R. Zuoza, ilgą laiką ministerijoje kuravęs neformalųjį ugdymą bei mokymąsi visą gyvenimą, bibliotekų savaitės proga pasveikino darbuotojus, dalijosi mintimis apie knygos reikšmę šiandieninėje visuomenėje, pristatė ministerijos parengtą priemonę „Parama mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinei veiklai“ bei aptarė ministerijos numatytos galimybės bibliotekoms dalyvauti planuojamose 2014-2020 m. Europos Sąjungos investicijų programose.

Velžio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja D. Vizbarienė savo pranešime akcentavo bendravimą ir įsigilinimą į žmogaus poreikius, kaip svarbiausius aspektus bibliotekininko darbe. Pasak lektorės, bendravimas tarp bibliotekininko ir skaitytojo yra būtinas, kadangi į biblioteką dažnai ateinama nebūtinai knygos. Biblioteka yra žinių ir šviesos šaltinis, kuris sklinda ne tik iš knygų. Visai nesvarbu ką vaikas pasirinks, skaitys popierinę knygą, naršys planšetiniame kompiuteryje ar klausys knygos įrašo, svarbiausia, kad tai jam pačiam būtų malonu. Lektorė pristatė „Paslapčių dėžutes“, skatinančias vaikų skaitymą ir kūrybiškumą.

LR Seimo narys D. Petrulis pristatė socialinę iniciatyvą „Knygų lagaminas“. Akcija „Knygų lagaminas“ startuos gegužės mėn. 15 d. Pilnas knygų lagaminas aplankys visas Panevėžio rajono bibliotekas. Akcijos metu bus renkamos knygos trims tikslinėms grupėms: ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokiniams, vidutinio amžiaus asmenims bei senjorams. Rajono bibliotekose ypatingai trūksta naujų knygų, retai įsigyjamos naujos, nuolatinių skaitytojų greitai perskaitomos. D. Petrulis paragino bibliotekininkus siūlyti, kokių knygų reikėtų labiausiai. Į prašymus kiek įmanoma bus atsižvelgta, perkamos knygos ir pildomas „Knygų lagaminas“. Pats LR Seimo narys pažadėjo pusę savo namų bibliotekos skirti „Knygų lagaminui“. Pasiūlymus ir rekomendacijas dėl akcijos kviečiame teikti el. paštu domas.petrulis@lrs.lt.

 
LR Seimo nario Domo Petrulio biuro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: