D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą

Kaune vykusiose Atvirose Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse panevėžietis olimpietis Danas Rapšys du kartus pagerino Lietuvos rekordą: jis pasiekė 400 m (3.53,33 sek) ir 800 m (8.15,76 sek.) plaukimų laisvu stiliumi distancijų rekordus.

Taip pat pasaulio čempionato B normatyvą D.Rapšys įvykdė laimėdamas ir 100 m plaukimo nugara rungtį (54,83 sek.). Iki 1500 m plaukimo laisvu stiliumi rekordo D.Rapšiui pritrūko vos 5 sekundžių. Užfiksavęs 15.56,84 sek. laiką jis daugiau nei užtikrintai laimėjo auksą, toli už nugaros palikęs savo varžovus. Dar vienas D.Rapšio laimėjimas – 200 m plaukimo laisvu stiliumi pasiektas rezultatas (1.47,62 sek.) – geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje.

200 m įvairių jaunimo amžiaus grupių kompleksiniame plaukime šios rungties rekordininkas P.Strazdas (2 min. 8,96 sek.) buvo priverstas pripažinti dar vieno panevėžiečio Andriaus Šidlausko pranašumą (2 min. 8,43 sek.). Atsiimti aukso medalio ant apdovanojimų pakylos A.Šidlauskas lipo ir dar kartą. Jis nugalėjo 50 m plaukimo krūtine rungtyje. A. Šidlauskas (1.01,13 sek.) be didesnių problemų nugalėjo ir 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Moterų 100 m peteliške distancijoje antrąją vietą užėmė dar viena panevėžietė – Dominyka Rapšytė (1.04,99 sek.).

Žiemos pirmenybėse dalyvavo apie 300 plaukikų, o geriausiais varžybų plaukikais susumavus trijų rungčių reitingą tapo: