Dabar ir prieš 10 metų: televizorių (r)evoliucija

Žvelgiant atgal į 2007-uosius, daugelis lengvai nustebtų išvydę, kaip sparčiai evoliucionavo bene kiekvieno namuose stovėjęs plazminis televizorius. Nuosekliai sekti pokyčius nelengva – kiekvieną rinkoje pasirodžiusią naujieną ar inovaciją geba atpažinti tik tikri šios technologijos entuziastai, tačiau eiliniai televizorių turėtojai išvydę galybę funkcijų ir parinkčių, kiek sutrinka. Pastariesiems svarbu vienintelis dalykas – stebėti kokybišką vaizdą televizoriaus ekrane bei turėti galimybę naudotis kai kuriomis papildomomis funkcijomis.

Kaip atrodė pastarasis televizijos dešimtmetis?

Siekdami pažymėti pasaulinę televizijos dieną, LG kviečia žvilgtelti 10 metų atgal, iki pat 2007-ųjų ir išvysti, kaip per šį laikotarpį evoliucionavo įprastas namų televizorius. Nuo plazminio televizoriaus iki 3D, „Smart TV“ technologijų ir 4K raiškos vaizdo televizoriaus ekrane.

2007 m. – Plazminis televizorius

2007-aisiais išpopuliarėja plazminis televizorius – platus ekranas ir aukšta transliuojamo vaizdo kokybė akimirksniu pralenkė ankstesnius modelius, tačiau šie televizoriai suvartodavo pakankamai daug elektros energijos.

2008 m. – LCD televizorius

Nors plazminis televizorius vis dar buvo laikomas vienu geriausių to meto rinkos modelių, 2008 m. jo populiarumą perima LCD televizoriai. Šių modelių populiarumą lėmė tai, kad juos buvo galima įsigyti skirtingo dizaino ir skirtingų dydžių, priešingai nei ankstesnių televizorių modelių. Taip pat šie televizoriai suvartodavo žymiai mažiau energijos nei plazminiai televizoriai.

2009 m. – Full HD, LED LCD televizoriai

Tęsiasi LCD televizorių evoliucija. Geriausi LCD modeliai jau pasižymi 200 hercų vaizdo atkūrimo dažniu, kuris žymiai sumažina ekrano mirgėjimą ir stipriai pagerina vaizdo stebėjimo kokybę. 2009 m. išpopuliarėja ir Full HD televizoriai, taip pat vis daugiau televizorių turi USB jungtį.

Antroje metų pusėje parduotuvių lentynose pasirodo pirmasis LCD televizorius su LED ekranu, taip atverdamas horizontus naujai vaizdo kokybei. Televizorių ekranai tampa dar plonesni, lengvesni, turi patrauklų dizainą, vartoja dar mažiau energijos ir yra sveikesni akims, tačiau vis dar pasižymi ribotu žiūros kampu.

2010 m. – 3D televizoriai (galimybė stebėti su 3D akiniais)

Įvyko tai, kas ir turėjo įvykti – prekyboje pasirodo pirmieji televizoriai su galimybe vaizdą stebėti 3D. Prasideda nauja namų pramogų sistemų era. Kita vertus, 3D akinius reikėjo nuolatos krauti, taip pat jie buvo pakankamai sunkūs, o pro šiuos akinius stebimi 3D efektai daugeliui žmonių sukeldavo netgi galvos skausmą. Taip pat 2010 m. pasirodo ir pirmieji televizoriai su įvairiomis galimomis išorinių prietaisų jungtimis.

2011 m. – 3D, „Smart TV“

Puikios naujienos – 3D televizoriai nebeturi sunkių ir įkraunamų akinių. Dabar jie lengvi ir patogūs, visai kaip įprasti akiniai. Populiarėja Full HD technologija, be jos tampa neįsivaizduojamas nei vienas televizorius, kita vertus, televizijoje vis dar trūksta šia raiška transliuojančių programų. 2011-ieji – metai, kai pasirodo televizoriai su „Smart TV“ funkcija.

2012 m. – „Smart TV“, 4K Ultra HD televizoriai

2012-ieji – televizorių dizaino revoliucijos metai. Televizoriaus rėmai susitraukia iki milimetrinio pločio, o žvelgiant iš toli yra beveik nepastebimi. Televizorius, kuris praktiškai atrodo kaip paveikslas, nutapytas ant stiklo, tampa interjero dizaino detale, kambario dalimi, vis lengviau susiliejančią su aplinka.

„Smart TV“ technologija tampa vis protingesnė, intuityvesnė ir, pasitelkus specialius televizoriaus pultelius, dar patogesnė vartotojui. Dabar televizoriai gali būti valdomi balsu, gestais, mobiliosiomis programėlėmis. Visa tai paverčia televizijos stebėjimo patirtį dar įvairesne.

Prekyboje pasirodo pirmasis 4K raiškos Ultra HD televizorius su 84 colių ekranu. Gamintojai vis dar sprendžia turinio, kurį būtų galima stebėti 4K Ultra HD ekrane, stygiaus problemą.

2013 m. – OLED TV, lenkto ekrano televizoriai

Kitas žingsnis televizorių evoliucijoje – pirmasis OLED televizorius, kuris taip pat pirmąkart pasižymi lenktu ekranu. Plazminiai televizoriai visiškai prarado savo populiarumą, o brangiausi LED televizoriai jau palaiko 4K raiškos vaizdą.

Ir toliau vystosi „Smart TV“ technologija – ši tapo dar greitesnė, tobulesnė, patogesnė vartotojui, pradeda veikti vis daugiau programėlių, sparčiai daugėja naujų televizoriaus funkcijų.

2014 m. – „Smart TV“ daugiafunkciai televizoriai, 105 colių televizoriaus ekranas

„Smart TV“ technologija patiria itin ženklų vaizdinį ir funkcinį pokytį, išmanųjį televizorių jau galima valdyti tuo pačiu metu stebint mėgstamiausią TV programą. Viename ekrane atsiveria keli langai – pavyzdžiui, žiūrint filmą tampa galima atsiverti atskirą interneto naršyklės langą ir čia ieškoti informacijos apie stebimo filmo aktorius ar jo siužetą.

HD technologija tampa istorija ir yra naudojama tik mažos rezoliucijos televizoriuose, kurie taip pat nebėra tokie populiarūs. Itin populiarūs tampa lenkto ekrano televizoriai – OLED ir LED. Taip pat 2014 metais parduodamas ir pirmasis 105 colių (266 cm) televizorius.

2015 m. – OLED patobulinimai, 4K raiškos galimybė

Kadangi 4K televizoriai jau tapo plačiai prieinami ir itin populiarūs, susidomėjimas 3D televizoriais slopsta. Plazminiai televizoriai jau nebeparduodami.

OLED technologijos patobulinimas sudarė sąlygas atsirasti iki tol neįmanomai kombinacijai – 65 colių televizorius sveria kaip pusė LED televizoriaus, yra plonesnis už telefoną, taip pat atsiranda keli OLED modeliai, pasižymintys 4K vaizdo raiška.

2016 m. – HDR technologija

Atsiranda HDR technologija, ekrane rodomą vaizdą stebėti tampa dar maloniau, nes jis pasižymi dar ryškesnėmis spalvomis ir jų kontrastais. Juoda tampa tikrai juoda. Pasirodžius HDR technologijai, kiekvienas gavo galimybę mėgautis kino patirtimi namuose, prijungiant televizorių prie geriausių garso sistemų. 4K televizorių kainos krenta, todėl klientų susidomėjimas šios raiškos televizoriais nuosekliai auga.

2017 m. – OLED TV televizorių augimas.

2017-ieji artėja prie pabaigos. Pastebima, jog šiemet paklausiausiais tapo 4K televizorių modeliai, o Full HD televizorių paklausa smarkiai sumažėjo. OLED televizorius siūlo keli gamintojai, ši naujos kartos technologija pasižymi sparčiu augimu.

„Smart TV“ technologija ištobulinta tiek, kad padėtų vartotojui intuityviai atlikti visus reikalingus veiksmus, rasti, ko jam reikia, bei leistų prijungti bet kurį kitą įrenginį prie televizoriaus ekrano.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: