Dailės galerijoje – naujausi Panevėžio krašto tautodailės meistrų darbai

Šiandien (04.15) Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta paroda „Panevėžio krašto tautodailė: pirmapradė gamta įkvepia“, skirta Lietuvos tautodailininkų sąjungos 50-mečiui.

Naujausius savo kūrinius pristato tautodailininkai iš septynių Aukštaitijos rajonų: Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio ir Ukmergės. Tautodailės paroda, kaip ir kasmet, pasižymi autorių ir darbų gausa: 238 liaudies meistrai eksponuoja 858 kūrinius. Panevėžiui šioje parodoje atstovauja daugiausia autorių – 96 kūrėjai rodo 378 darbus.

„Šiemet tautodailininkams pasiūlėme parodos koncepciją: pirmapradė gamta įkvepia. Per visą tautodailės istoriją kaip svarbiausia konstanta išliko kūrėjo ryšys su gamta. Nuo seno gamta buvo ir įkvėpimo versmė, ir medžiaga, kurioje žmogus įkūnijo pradines raiškos formas. Iš pradžių – medis, akmuo, gintaras, kaulas, molis, vėliau – geležis, šiaudas, linas, oda, vilna pakluso kūrėjo rankoms bei vaizduotei“, – atidarydama parodą sakė Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

Parodoje atspindima visų tautodailės žanrų įvairovė: medžio drožyba, akmens skulptūros, tapyba, grafika, kalvystės, keramikos, odos, veltinio darbai, audiniai, mezginiai, juvelyriniai dirbiniai, karpiniai, pynimai iš vytelių ir floristiniai paveikslai. Eksponuojami ir vadinamieji paprotiniai menai: šiaudiniai sodai, verbos, margučiai.

„Kūrėjai šįkart pateikė daug mezginių – pirštinių, kojinių, kuriuose vėl atgimsta baltų ornamentai ir mitologinė simbolika. Kryždirbystė, nuėjusi ilgą kelią nuo memorialinių stulpų, krikštų iki krikščioniškosios semantikos kūrinių, taip pat išsaugojo savo senąsias, pagoniškąsias šaknis“, – sakė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Saulius Kronis.

Paroda „Panevėžio krašto tautodailė: pirmapradė gamta įkvepia“ skiriama Lietuvos tautodailininkų sąjungos 50 metų jubiliejui.

„Šis skaičius – tai ženklas, kad kūrybinė organizacija išlaikė dešimtmečių egzaminą, yra gyvybinga, produktyvi. Džiugu, kad plečiasi ir mūsų, aukštaičių, gretos: šiemet į sąjungą stoja 11 narių“, – sakė Panevėžio krašto tautodailininkų bendrijos vadovas S. Kronis.

Krašto tautodailės parodos Dailės galerijoje rengiamos nuo 1990 metų. Jos sulaukia itin didelio lankytojų srauto.

Paroda „Panevėžio krašto tautodailė: pirmapradė gamta įkvepia“ veiks iki gegužės14 dienos. Uždarymo dieną, 12 valandą, vyks parodos aptarimas.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: