Dailės galerijoje – paskaita apie šiuolaikinės fotografijos erdves bei jaunosios kartos lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjus

Lapkričio 26 dieną (ketvirtadienį) 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje Vilniaus dailės akademijos lektorius Jurijus Dobriakovas skaitys paskaitą “Ką veikia menininkai, kai fotografija tampa duomenų rinkimo ir apdorojimo instrumentu“.

Paskaitoje bus aptariamos aktualios vizualios kultūros tendencijos, kurias atspindi, apmąsto ar kritikuoja nauji jaunosios kartos lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjų (Vitalijaus Červiakovo, Rūtos Šatalovaitės, Geistės Marijos Kinčinaitytės, Arno Anskaičio, Juliaus Balčikonio ir kitų) darbai ir ciklai. Lektorius bandys įžvelgti fotografinį „pradą“ reiškiniuose, kurie iš pirmo žvilgsnio yra atokiau nuo fotografijos, tačiau visgi išlaiko tamprų ryšį su jos esme, kartu išplėsdami vizualumo, stebėjimo, fiksavimo ir komunikacijos problematiką į kitas, nuo klasikinio diskurso ar pažįstamų formų nutolusias erdves.

„Fotografija yra labai turtingas ir įdomus apmąstymo objektas. Tačiau neišvengiamai ateina akimirka, kai nuo jos grynos formos ir su ja susijusių „klasikinių“ teorinių problemų (laikas, mirtis, (ne)tikrumas, indeksiškumas, tapatybė, reprodukcija, aura, pasaulio „kolekcionavimas“ ir t. t.) šiek tiek pavargsti, kaip ir nuo bet kurios kitos išraiškos formos. Tuomet norisi bent trumpam atsitraukti, pažvelgti kažkur už fotografijos ribų, susitelkti į keistesnes jos mutacijas ar naujas evoliucines stadijas. Juolab kad „kasdienis“ fotografijos naudojimas, ypač samplaikoje su naujausiomis vizualių ir nevizualių duomenų rinkimo ir apdorojimo technologijomis, neretai aplenkia teoretikų refleksijas ir kelia naujus klausimus, kurie nebūtinai yra susiję su jau gerai pažįstamomis ir ne kartą aptartomis fotografijos savybėmis“ – sako lektorius.

Jurijus Dobriakovas yra šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas, kritikas ir vertėjas. Dėsto kasdienybės kultūrologiją Vilniaus dailės akademijoje. Publikuoja tekstus įvairiuose Lietuvos ir užsienio kultūros leidiniuose bei meno projektų kataloguose, dalyvauja leidybos projektuose, konferencijose, seminaruose. Domisi psichoanalize, medijų teorija, fotografijos filosofija, urbanistika ir psichogeografija.

Ši paskaita tęsia Panevėžio miesto dailės galerijos paskaitų ciklą „Kultūros dinamika: nuo simbolio iki atvaizdo mene“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: