Dailės galerijoje – paskaita apie vaizdo įtaką šiandienėje kultūroje

Spalio 29 dieną 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto lektorė dr. Gintautė Žemaitytė skaitys paskaitą „Vaizdo (ne)galia šiandienėje kultūroje“.

„Nesugrįžtamai praėjo laikai, kai atvaizdui sukurti (ir atkartoti) buvo reikalingas laikas ir išskirtinės kompetencijos, o kiekvieno atvaizdo atsiradimas buvo įvykis: „sukurti“ „vaizdelį“ ir juo pasidalyti šiandien kone paprasčiau ir greičiau, nei parašyti sakinį. Vakarietiškos kultūros visuomenes skandinantis vaizdų vandenynas devalvavo atvaizdus, pakeitė jų statusą, vartojimo įpročius, išplėtė vaizdinės informacijos suvokimo skalę“, – sako lektorė.

Pasak G.Žemaitytės, daug svarbiau yra tai, kad kraštutinė vizualizacija keičia ne tik informacijos pateikimo ir įsisavinimo mechanizmus, bet ir tapatybės suvokimą, viešumo ir privatumo skirties jausmą, kitus esminius socialinius ir kultūrinius visuomenės gyvenimo aspektus.

Kaip vaizdo dominavimas keičia patirtį, koks vizualiųjų diskursų vaidmuo šiame procese? Ką šiandien reiškia „vaizdo kultūra“? Šiuos klausimus kels lektorė ir kvies diskusijai.

G. Žemaitytė 1998 m. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete įgijo literatūros teorijos magistro laipsnį, tais pačiais metais Atviros visuomenės kolegijoje baigė Dailėtyros studijas. 2007 m. apgynė disertaciją „Gyvenimo būdo reklamos estetika: vaizdinis ir žodinis tekstas“. 2014 m. stažavosi Pueblos autonominio universiteto Semiotikos ir reikšmės studijų centre Meksikoje.

Nuo 2009 m. G. Žemaitytė yra Tarptautinės Vilniaus knygų mugės Kultūrinės programos komiteto narė, nuo 2010 m. – Tomo Manno festivalio kuratoriumo narė. Nuo 2012 m. dėsto Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institute.

G. Žemaitytės paskaita „Vaizdo (ne)galia šiandienėje kultūroje“ tęsia Panevėžio miesto dailės galerijos paskaitų ciklą „Kultūros dinamika: nuo simbolio iki atvaizdo dailėje“.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.
————————————–
Prierašas prie nuotraukos:
Iš 2009 m. „Lavazzos“ reklaminės kampanijos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: