LNK nuotr.

Dainotas Varnas parvežė aštuonis vaikus iš Ukrainos: tai viena labiausiai sukrėtusių patirčių gyvenime

Po tragiškų Maidano įvykių neoficialiu himnu tapusi Ukrainos liaudies daina „Plyve kacha po Tysyni“ jau šį penktadienį skambės ir Lietuvoje. Tiesioginiame LNK eteryje, paramos Ukrainai koncerte „Gelbėkit vaikus“, ją atliks Dainotas Varnas. Iš pradžių su organizatoriais svarstęs apie kitą dainą, atlikėjas prisiminė ir pats pasiūlė atlikti šią, kurią pirmą kartą išgirdo prieš kelerius  metus ir kuri liko atmintyje po kelionės į Ukrainą. Dar kartą šioje šalyje Dainotas lankėsi visai neseniai – jau karui pasidėjus į Ukrainą jis vežė humanitarinę pagalbą ir saugiai į Lietuvą parvežė aštuonis iš karo ištrūkusius vaikus.

Su draugais vyko į Ukrainą parvežti iš karo ištrūkusių vaikų

„Ukrainoje turiu draugų, gyvenančių būtent Kyjivo srityje. Nuolat palaikome su jais ryšį. Buvo dienų, kai nepavyko su jais susisiekti. Tuomet galvoje sukosi visokios mintys. Ačiū ten ryšį išlaikyti padedančioms didelėms pasaulinėms įmonėms, Elonui Muskui. Ryšys atsistatė. Draugai, ukrainiečiai, žiauriame strese. Ypač blogai civiliams – kovoti jie eina vilkėdami kelias striukes, nieko panašaus į neperšaunamas liemenes. Žmonės nuolatinėje kovinėje parengtyje, oriai laikosi, tačiau pradeda trūkti elementariausių, mums kasdienių, dalykų, – pasakoja Dainotas Varnas.

Apie tai atlikėjas kalbėjosi ir su pas jį užsukusiais draugais. „Gyvenu vienas, man patinka gaminti. Vieną vakarą pasikviečiau draugus į svečius ir bekalbant, žinoma, kalba pasisuko link to, kas vyksta Ukrainoje. Žinodami, kad jiems trūksta paprastų dalykų, tokių kaip higienos priemonių, net maisto, pradėjom kalbėti, jog finansinės paramos nebeužtenka. Kas mes tokie, ar negalime padėti tiesiogiai? Susiradome kelias aktyviai padedančias organizacijas, surinkome ir paruošėme kelias būtiniausių daiktų siuntas ir tuo pačiu pasakėme, kad galime prisidėti – jei tik reikia, galime patys ten važiuoti“, – pasakoja Dainotas.

Kai sulaukė žinios iš organizacijos, jog reikia parvežti vaikus iš Ukrainos, trys draugai su trimis autobusiukais išvyko į Ukrainą. „Tai viena žiauriausių mano gyvenimo patirčių. Tiems, kurie vis dar galvoja, kad karas išgalvotas, reikėtų nuvykti į Ukrainą, užtenka ir į neutralią zoną netoli Lenkijos sienos, bei matyti ten išvykimo iš šalies laukiančius žmones. Nenoriu plėstis – pasakysiu tik kelis dalykus apie vaikus, kuriuos iš ten parvežiau. Niekas nebežiūri į jokias taisykles ir vietoje šešių autobusiuke vežiau aštuonis vaikus. Viskas, ką atsivežiau iš Lietuvos vaikų kelionei – sausainiai, šokoladas, net vanduo – taip ir liko nepaliesti iki pat Kulautuvos. Net į tualetą vaikai nei karto nepasiprašė“, – sukrečiančia patirtimi dalinasi Dainotas.

Paramos Ukrainai koncerte atliks neoficialų šios šalies himną

Saugiai parvežęs vaikus į Lietuvą, atlikėjas ir toliau, kiek galėdamas, padeda ukrainiečiams. Paramos Ukrainai koncerte „Gelbėkit vaikus“ D. Varnas atliks ukrainiečių liaudies dainą „Plyve kacha po Tysyni“. „Pirmą kartą šią dainą išgirdau, kai su choru „Quorum“, kuriame dainavau 7 metus, keliavome po įvairias šalis, įskaitant Ukrainą. Ši labai graudi, tragiška daina, kurioje į karą išvykstantis ir raudančią motiną raminantis sūnus sako žinantis, kad mirs svetimoje šalyje, man įstrigo ir liko atmintyje. Nors iš pradžių su organizatoriais ir galvojome apie kitą kūrinį, vis tik nusprendžiau, jog paramos Ukrainai koncerte atliksiu būtent šią dainą“, – sako Dainotas Varnas.

Jo atliekamą Ukrainos liaudies dainą LNK žiūrovai išgirs jau šį penktadienį, 19.30 val., paramos Ukrainai koncerte „Gelbėkit vaikus“. Jau dabar šios šalies vaikams galima aukoti trumpaisiais telefonų numeriais: 1407 – auka 3 Eur, 1416 – auka 5 Eur, 1415 – auka 10 eur ir Aukok.lt – neribota suma. Surinkta parama bus skirta būtiniausiems į šalį atvykstančių vaikų iš Ukrainos poreikiams bei „Gelbėkit vaikus“ dienos centrams. Jie pasirengę ir jau priima vaikus iš Ukrainos, kurie kartu su dienos centrus lankančiais vaikais iš sunkumų patiriančių Lietuvos šeimų dienos centruose gauna šilto maisto, čia rūpinamasi jų užimtumu, edukacija, laisvalaikiu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: